TT'de paketi 50 Mbps yaptıktan sonra anlık internet kesiliyor

bjk123

Hectopat
Ev internetimi ADSL üzerinden VDSL'e taşıyarak hızımı 50Mbps'e çıkardığımdan beri inanılmaz kesilmeler yaşıyorum. İnternetim ilk hız yükseltme sonrası Speedtest yaptığımda 35 40 Mbps görürken şu anda 20-30 Mbps bandında ilerliyor ve inanılmaz ölçüde kopmalar yaşanıyor. Özellikle modeme 2-3 cihaz bağlandığında DNS çözümleme ve ping sürelerimin inanılmaz arttığını görüyorum. Türk Telekom'un vermiş olduğu VN020-G2U VDSL modemi kullanıyorum ve hat değerlerimi aşağıya ekledim. Sizce sorun modem kaynaklı mı? Defalarca kez arıza kaydı oluşturmama rağmen hiç kimse gelip modem kontrolü yapmadı ve sürekli olarak bizde bir sorun gözükmüyor diyorlar. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

hız.PNG

Hocam Upload neden 0.5 anlamadım ama baya bir hat zayıflamanız var. 47 de 47 verilmesi de size sorun yaratıyor. Arayın 40'a sabitlesinler.

Sanırım altyapı desteğini sormuşsunuz tam anlayamadım soruyu. 80 Mbps'e kadar destek verdiği yazıyor, onun dışında bana da hat zayıflaması değeri özellikle uploadta çok ama çok fazla geliyor. Bu yüzden ne zoomdan görüntü paylaşabiliyorum ne oyun oynayabiliyorum. Hat zayıflaması sizce nerden kaynaklı modem altyapı vs?

Ekipler tarafından kontroller yapıldı sorunun modem kaynaklı olduğu tespit edildi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem yüksek hat zayıflaması yaşadığınızda eğer elinizde ikinci bir modem var ise hat değerlerinizi onunla kontrol ediniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı