TTnet Bağlantı Kopma Sorunu

l0kan1

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. TTnet kullanıcısıyım bir haftadır başımda şöyle bir sıkıntı var. İnternete giremiyorum ve bazen girince kesilmeler yaşıyorum ancak facebook, youtube gibi sitelere girdigim an videoları hiç kesilmeden donmadan izliyebiliyorum. Yani anlatmak istediğim google'ye bile giremezken videolar yükleniyor ve hiç kesintisiz sorunsuz izliyorum. Hız problemiyle alakası yok, çok saçma bir sorunla karşı karşıyayım. Emin olduğum şeyler şunlar;
  1. Bilgisayarımda hiç bir sıkıntı bulunmamakta
  2. Modemde hiçbir sıkıntı bulunmamakta(Firmware'ye kadar güncelledim)
  3. Ev içi tesisatta hiç bir sıkıntı bulunmamakta
TTnet'i aradım ve sıkıntımı anlattım, onlar ise sistemden güncellediklerini şu an hiç bi sıkıntı olmadığını ve evimizin tesisatında bi sorun olduğunu söyledi. Elektrik mühendisi olarak bi sıkıntı olmadığını belirttim. Onlarda ellerinden birşey gelmeyeceğini herşeyin normal gözüktügünü söyleyerek görüşmeyi sollandırdı. Originde offline moddayım ve çok nadir online olabiliyorum.
Şu an çok çaresiz durumdayım ne yapacağımı kestiremiyorum ve internetsiz duramıyorum. Alternatif olarak denediklerim şunlar;
  • 2 adet MSI markalı, 1 adet Toshiba, 1 adet ise lenovo markalı leptoptan denedim sorun aynı. Yani sorun bilgisayarda değil.
  • Modemim Tp link w8151n v:1.0 güncel ve ilk firmwareyi ayrı ayrı yükledim sorunum aynı.
Yardımınızı bekliyorum ..

Bir aydan beri bende de kopmalar var on üç defa aradım erinmedim saydım ttnet böyle kardesim nerde ttnetliye raslasam bedduva ediyor

Arkadaşlar sorunun tam anlamı şu. Saat tam 19:30-01:00 arası hatlar yogun oldugundan açılmıyor sanırım google bile. Bende üşenmedim aradım onlarda bağlantı var gözüküyor ama googleye bile giremiyorum. İşin şaşırtıcı kısmı ise bir film açtıgında hiç donmuyor film download edilirken google'ye bile girilmiyor. Diğer saatler çok düzgün çalışıyor ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Bence hatlar yoğun olduğundan böyle rezillik çekiyoruz ve çözüm olarak elimizden bişey gelirmi ?

Arkadaşlar sorunun tam anlamı şu. Saat tam 19:30-01:00 arası hatlar yogun oldugundan açılmıyor sanırım google bile. Bende üşenmedim aradım onlarda bağlantı var gözüküyor ama googleye bile giremiyorum. İşin şaşırtıcı kısmı ise bir film açtıgında hiç donmuyor film download edilirken google'ye bile girilmiyor. Diğer saatler çok düzgün çalışıyor ve bir sıkıntı yaşamıyorum. Bence hatlar yoğun olduğundan böyle rezillik çekiyoruz ve çözüm olarak elimizden bişey gelirmi ?
Dns adresini değiştirmeyi dene bende yaramıştı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı