TTNET Düşük İndirme Hızı Sorunu

Enes Kaan_

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bir ADSL altyapıya sahip semtimde Türk Telekom (TTNET) kullanıcısıyım. Son 2 aya kadar her şey normaldi yani aslında değil de yine de normal gibiydi. 2 ay önce internet hızım 1.5 MB - 1.7 MB arasındaydı. AKK doldugu zaman max 500KB/s hızında indirme yapabiliyordum. Ancak 1 ay önce internetimde kopmalar yaşadım ve internet hızım artık AKK dolmadan bile 500KB/s'yi geçmez oldu, modem değiştirmemi söylediler. Gidip 140 TL TP-Link 500 MB diye bir modem aldım gayet güzel kopmalarım geçmişti. Ancak 2 aydır eski modemle de yeni modemle de TTNET'in bana verdiği internet hızının tamamını kullanamıyorum. Speed test ile test yaptıgımda 4 MB indirme gösteriyor ancak uygulamaya gelince max 550-600 KB/s hızı görüyorum sorun nedir sizce ?

@Recep Baltaş @THE_MILLER @ᵇaͤnͨdͬcͤrͣeͭaͥtͮeͤ @Burak Alkan @Akif

İndirme hızı ile size sunulan hız aynı değildir. İndirme yaptığında indirme serverına bağlı olarak ve indirdiğin uygulamaya bağlı olarak değişir. SpeedTest'de görülen hızdan da yola çıkarsak AKK dolmadan böyle ise durum müşteri hizmetleri ile konuşman gerekir. Bazı semtlerde alt yapı yetersizdir.

Türk Telekom Destek (@TTDestek) | Twitter TurkTelekom Destek ile Twitter üzerinden iletişime geçin. Sorunu anlatan kısa bir tweetle cep telefonu numaranızı bırakın. Size geri dönüş yapacaklar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı