TTNET Feshi İçin Tüketici Kanunu 52. ve 22. Maddesi

creative01

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaslar, 2 yillik TTNET sozlesmem var. Şu an TTNET aboneligimin 6. ayindayim. Videoda soyleneni yapsam 6 aylik indirim cezami odeyip kurtulabilir miyim bu TTNET belasindan?

1 yildan uzun sureli olan falan tarihli sözlesmemi tuketici kanunun 52. maddesi, 4. fikrasina gore feshetmis bulunuyorum. Ayni kanuna gore cikmis olan abonelik sozlesmesinin 22. maddesi 1. fikrasi da bana bu hakki tanimaktadir. Gereginin yapilmasini talep ediyorum.
Deyip gondermek. Nereye, nasil gonderecegiz beni biraz aydinlatin arkadaslar. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aslında denenebilir ben bunu D-Smart'da hem yanlış bilgilendirme hem de bunu yazdım dilekçede hiç aramayan D-Smart 1 hafta aralıksız aradı iptal ettirmeyin diye sonra bedava iptal ettiler. Deneyebilirsin fakat bazıları 1+1 sene yapıyor 4aylık tahatüt cezasıda cıkarsa şaşırma.

Aslında denenebilir ben bunu D-Smart'da hem yanlış bilgilendirme hem de bunu yazdım dilekçede hiç aramayan D-Smart 1 hafta aralıksız aradı iptal ettirmeyin diye sonra bedava iptal ettiler. Deneyebilirsin fakat bazıları 1+1 sene yapıyor 4aylık tahatüt cezasıda cıkarsa şaşırma.

Verdigin bilgiler için sağ ol benim 2 yillik sozlesmemin 6 aylik bolumunu 1 hafta sonra tam 6 ay olacak ben bundan 6 aylik indirim tutarini mesela 100 liralik paketi bana 70 liraya tanimlamis oldugunu sayalim 6 ayda bu 180 lira yapar ben bu cezayi odeyip bu TTNET belasindan kurtulabilir miyim.

Verdigin bilgiler için sağ ol benim 2 yillik sozlesmemin 6 aylik bolumunu 1 hafta sonra tam 6 ay olacak ben bundan 6 aylik indirim tutarini mesela 100 liralik paketi bana 70 liraya tanimlamis oldugunu sayalim 6 ayda bu 180 lira yapar ben bu cezayi odeyip bu TTNET belasindan kurtulabilir miyim.
Büyük ihtimal evet müşteri hiz. arayarak sorabilirsin ne kadar para çıkarırlar.

Bakın ben her yeri aradım iyice araştırdım ve sözleşmeyi madde madde okudum anladım. İşin özeti şu sözleşmede diyor ki tamam abone ayrılsın ama kullandığı ayların indirimsiz tutarı ve faydalandığı indirimleri ödesin diyor. Mesela ben 8 ay mı ne kullanmışım ve indirimsiz fiyatıda 275 TL yani sana çıkardığı fiyat minimum 8x275=2, 200 TL oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı