TTNET HiperNet vs Superonline VDSL ping farkı

Essence06

Centipat
Arkadaşlar selamlar TTNET HiperNet'den Superonline VDSL geçmeyi düşünüyorum. (Fiber altyapımız yok.) sizce ping düşer mi? Burada Superonline kullanan çok az kişi var bazı yerlerde okuduğuma göre kullanıcı başına düşen port sayısı azaldığı için ping azalır diyorlar. Aynı şekilde solun yurt dışı çıkışları daha iyiymiş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hangi oyunlar için ?
ping değeri değişir internetten internete ve tabi serverden servere

VDSL'in daha hızlı olduğunu duymuştum, düşebilir ama bağlanmaya çalıştığınız sitenin veya her neyse onun sunucusunun da uzaklığı önemli.

CSGO oynuyorum. Normal maçta pingim 80-120 arasında değişiyor. Frankfurt sunucularına bağlanıyorum.

Ping değeri normal, VDSL ile düşüp düşmeyeceği kesin değil.

80-120 arasında derken çoğu zaman 100 ping oynuyorum. 100 ping kesinlikle normal değil. Sonuçta Frankfurt sunucularına bağlanıyoruz. Türkiye'nin batısında yaşıyorum.

CSGO oynuyorum. Normal maçta pingim 80-120 arasında değişiyor. Frankfurt sunucularına bağlanıyorum.
bilemiyeceğim pubg mobile de superonline 80 ping veriyo 5 cihaz bağlıyken hemde superonline frekans ı cihaza olan uzaklığa göre veriyo ne kadar yakın isen o kadar iyi

İnternet bağlantısını kestirmeden direk süper Online'a geçişini yap yoksa port, bağlantı ücreti vs. bayağı uzar süreç.
Ping de şansına ve altyapına bağlı olacaktır kesin bir şey söylenemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…