TTNET mi? SuperOnline mı?

Sokakta altyapı varsa binaya kutu koydurmak sorun olmaz büyük ihtimalle ama sokakta yoksa biraz sıkıntılı oluyor genellikle.

Böyle oraya geç buraya geç demekle olmaz bu işler.

Önce araştırma yapacaksın.

TTNET'i ara fiber/hiper internet sokağında var mı sor.
Superonline'ı ara fiber sokağında var mı sor.

ben TTNET'ten gayet memnunum firmaları asılsızca karalamayın.

İkisinden de olumlu cevap aldığını var sayarak
İnternete ayırabileceğin bütçeni belirle.
Paketlere bak en yüksek mbps ve en yüksek AKK hangi paket sağlıyor belirle.

Önce ucuz olan marka hakkında SOKAĞINDA kullananlara danış. Eğer bir şikayetleri yoksa geçebilirsin.

Eğer şikayet çok varsa (mantıklı, öznel olmayan) diğer markayı araştır aynı şekilde onda da çok varsa hiç değiştirme veya ucuz olana geç direk, bir kaç sorun yaşıyor diye sen de sorun yaşamak zorunda değilsin.

Ki bana kalırsa danışma kısmı da saçma. Koca firmalardan bahsediyoruz cidden sorunu olan bir şey sunacak değiller, sunsalar bile çözüm bulurlar.

Türkiyedeki internet sorunlarının %90'ı kullanıcı kaynaklı:
Ya bilgisayarında virüs oluyor, şifresini biri buluyor kotası bitiyor.
Ya çok eski bir modem kullanıyor.
Ya DNS ve IP ayarlarını ne olduğu belirli olmayan forumlardan bakarak değiştiriyor sonra sorun yaşıyor.
Ya hackerlık yapıcam diye veya oyun serveri açmak için port açıyor ona bağlı olarak sorunlar yaşıyor.

Durduk yere alt yapı kaynaklı sorunların sayısı gerçekten çok az ve bu tarz sorunlar firma tarafından çözülüyor.

Çok sağol.

Zaten hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor diye biliyorum.Firmalar arasında fiyat farkı vardır.

Zaten hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor diye biliyorum.Firmalar arasında fiyat farkı vardır.

Aynen ben de öyle diye düşünüyordum. Tüm İnternet Servis Sağlayıcıları aynı altyapıyı (Türk Telekom) kullanmıyor mu ? Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

TTNET ve D-Smart müşteri hizmetleriyle görüştüğüm de ikisinden de aynı altyapı kullanılıyor yanıtını almıştım.

Yanlış bilgi vermeyelim.

TTNET ve SuperOnline ADSL için aynı alt yapıyı kullanıyor ancak Fiber için farklı alt yapı kullanmaktalar.

Fiber olmadığı için bizim buralarda o yüzden aynı dediler bana demek ki.

Bizim binada Kablosuz TV ve Türk Telekom Fiber İnternet var. Ama bakıcağız sokakta SuperOnline varmı varsa iyi mi? Falan ona göre geçiceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…