Deniz-Gül

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
TTNET kullanıyorum 15 güne yakın bir süredir internetim de çok yüksek ping oluyor örneğin. LoL oynarken 30 ping alıyorum bir anda 300-500'lere çıkıyor bu ara ara olan bir şey değil oyun esnasında 10 sn 30 ping 20 sn 300-500 ping civarı. Hizmetlerini aradığımda ping TTNET kaynaklı olamaz internet ile ping alakalı değil oynadığınız oyun ile alakalı dendi ve arıza kaydı bile oluşturmadılar. Gerekçe modemin yan odada ve benim Wi-Fi üzerinden kullanıyor olmam ama ben hep bu şekilde kullandım ve sorun sadece 15 gündür devam ediyor. Pin sorunu her yerde kendini belli ediyor örneğin. YouTube, Netflix vb. hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Kafayı yemek üzereyim. PC de hiçbir şey yapasım gelmiyor. Oyunlara girip küfür yemekten bıktım. TTNET'i neredeyse her gün arıyorum ve internetinizde sorun yok diyorlar. Modeminiz arızalanmıştır, modem güncellemesi yapın LAN kablosu ile bağlantı sağlayın gibi cevaplar alıyorum. Ben interneti hep Wi-Fi üzerinden kullandım yıllarca ve böyle bir sorun daha önce olmadı. Bu arada ping sorunu tüm PC telefon ve tablet de de aynı şekilde.
Hız testleri aşağıdaki gibi.

fhut9gf.jpg

11593793896.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1.internetini kullanan sayısı fazla ise ping sorunu oluşur.
2.Wi-Fi şifrenizi biri kırmış olabilir şifreyi değiştirin.
3.arka planda çalışan bir uygulama olabilir ya da virüs bulaşmış olabilir. Antivirüs taraması yap.
4.aynı şey benim de başıma geldi Ethernet kablosu ile çözüm buldum.

Geri
Yukarı