Tüketici Haklarına yazacağım dilekçe olmuş mu?

zazalpha

Centipat
Daha fazla  
Birçok konu açtım GamingGen beni mağdur etti kısacası ikinci el kart yolladi.
Kart Asus hesabına başka bir kullanıcı tarafından eklenilmisti ve 3 ay önceden başlıyordu garantisi üstelik de coil whine sorunu olduğu için değişim iade ürününü ban yolladiklari barizdi. Bana dönüş yaptılar ve;
Ekran kartı Sistemimizde başka bir kişiye satıldığı görünmüyor , başka Asus hesabına eklenmesi sorunu ise Distribütör firmasının Asus hesabına kontrol amaçlı eklemis diyip uydurarak ekran kartını bana geri yolladılar bende bu yazıyı GamingGene e-posta belirteceğim ve yazılı olarak olumsuz yanıt sonrasında aynı yazı ile thh başvuracağım. Yazı olmuş mu sizce? Anlaşılır diye düşündüm

Merhaba GamingGen sitenizden,
4 Temmuz 2022 Tarihinde EastergamersTv-E6 Adlı hazır sistemi sipariş verdim. Siparişim geldiğinde Ekran kartı harici diğer parçalar kasada takılı halde geldi. Ekran kartı kasaya takılmamış halde kutulu bir şekilde gelmesine rağmen açılmış ve test edilmesine engel olmayan koruma ciltleri bile çıkartılmış halde geldi , sizin ekran kartını test edip gönderdiğinizi düşündüm ve ekran kartını kasaya taktım. Ekran kartının sürücüleride yüklenmemişdi ve ben yükledim.
Test aşamasina geçtiğimde ekran kartında coil whine adlı cızırtı sesi vardı. Ve çok rahatsız ediciydi.
Sizi aradığımda Ekran kartının neden açık yollanıldığını sordum, Temsilciniz ise ekran kartının test edilip yollandığı için açıldığını belirtti, Ben ise ekran kartını Yollamadan önce sisteme takıp test ediyorsanız neden Coil Whine olan ekran kartını jelatinlerine kadar açıp bana yolladığınızı sordum. Temsilciniz Sadece sürücülerini yüklüyoruz dedi , Ama sürücüsü yüklenmemiş, test edilmediği belliydi.
Zaten dediğim gibi test edilmeyen , sürücü programı indirilmeyen bir ekran kartı neden açılsın ki..
Size Ekran kartında Coil Whine sorunu olduğunu ,değişim yapmanızı istedim ,
Çünkü tüketici ürünü aldıktan 6 ay içersinde herhangi bir arıza veya sorun çıkarsa , firma değişim yapmak zorunda.
Temsilciniz Coil Whine için değişim yapmayacağınızı bu sorun için,
Asus Servisine yollamam gerektiğini belirtti, Siz değişim yapmayacağınızı belirtince son çare Ekran Kartı değişim raporu için Asus servisini aradım, ekran kartının değişim veya iade ürünü olduğunu düşünüyordum.
Ekran kartının sıfır olup olmadığını nasıl anlayabilirim diye Asus Servisini arayıp garanti başlangıcı tarihini sordum. Müşteri temsilcisi bana Ekran kartının garantisinin Nisan 14 de başladığını Asus hesabıma girip Ekran kartımı seri numarası ile kayıt ettirmem gerektigini hem sıfır ürün ise direk kayıt edilebileceğini hemde servis takibi için kayıt ettirmem gerektigini belirtti. Satın alma tarihi 4 temmuz olmasina rağmen garantisi nerdeyse 3 ay önce başlamıştı.
Asus hesabıma girip ekran kartımı seri numarası ile kayıt etmeye çalışınca Başka bir Kullanıcı tarafından zaten kayıt ettirildiği hatasını alıncada zaten sıfır olmadığını anlattığım birçok nedenden ötürü anladım. Sistemde mi hata var diye düşünüp sizden aldığım diğer bilgisayar parçalarını Asus hesabıma kayıt etmeye çalıştım ve diğer tüm parçalar kayıt edildi Asusu tekrar arayıp uygulamada ekran kartımın başka biri tarafından kayıt ettirildiği hatasını aldığımı söylediğimde Temsilci bana Maalesef ki başka biri adına kayıt ettirilen ekran kartını servise yollamadan önce uygulamadan kendi hesabıma kayıt edemediğim için servis işlemlerini ve güncellemeleri takip edemeyeceğimi ve kimin kayıt ettiğini gizlilik yasası gereği söylemeyeceklerini belirttiler. Biraz araştırma yaptığımda Aynı sistemi alan ve Ekran kartını sitenizden satın alan kişilerin rahatlıkla Asus hesaplarına eklediklerini , ve iç jelatinleri kapalı bir şekilde teslim aldıklarını öğrendim.
Bariz bir şekilde bana başka bir kullanıcı tarafından Coil Whine'dan dolayı Degisim-İade edilen cihaz yollanılmıştı çünkü,
Sizin tarafınızdan Kontrol edildiği söylenilip , coil whine sorunlu kartın, paketinin ve iç koruma ciltlerinin açılıp, hiçbir testi yapılmadan ve daha önceden kayıt ettirilmiş olup üstelik aldığım tarihten garantisi 3 ay önce başlayan kart tarafıma sıfır diye yollanılmıştı , test edilseydi coil whine sorunu anlaşılır, değiştirilerek sorunsuz kart yollanılırdı. Yani iç jelatinleri dahil açılması nedenini anlayamadım. Zaten sürücüleri indirilmemiş hiçbir testi yapılmamıştı.
Sizden ricam; Aldığım kartın
Garantisinin satın alma tarihten 3 ay önce başlamasından,
Daha önceden başka bir kullanıcı tarafından kayıt ettirilmesinden
Coil whine sorunundan ve
Diğer satın alan kişilerde kayıt ettirilmemiş, iç jelatinleri açılmamış ve sorunsuz kart yollanıldığı gibi aynı şekilde bana da,
Ekran kartının sıfır, arızasız, kayıt ettirilmemiş bir şekilde değiştirilip tarafıma yollanılmasını istiyorum.
Ekran kartını size yolladım cevabınızı bekliyorum.

Dilekçenizi kuruma hitaben yazın GamingGen sitesine hitaben yazmayınız.​
Thh aradigimda bana dilekçe yazmadan önce siteye mail ile yazmam gerektiğini belirtti. Sanırım demek istediğiniz dilekçe yazarken GamingGen değil Beta Plus Anonim Şirketi olarak belirtmem gerektiğini söylüyorsunuz doğru mu?

Thh aradigimda bana dilekçe yazmadan önce siteye mail ile yazmam gerektiğini belirtti. Sanırım demek istediğiniz dilekçe yazarken GamingGen değil Beta Plus Anonim Şirketi olarak belirtmem gerektiğini söylüyorsunuz doğru mu?
Siz zaten firmaya sorununuzu iletmiş ve iade(değişim) talebinde bulunmuşsunuz. Firma da size olumsuz yanıt vermiş. Bu saatten sonra tekrar firmaya mail atmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum. THH'deki görevliler son bir kez şansınızı denemenizi istemişlerdir. Böyle bir zorunluluk yok. Dilerseniz son bir kez telefonla ulaşıp iade talebinizi yineleyip kabul etmemeleri durumunda THH başvburu yoluna gideceğinizi belirtin. Yine olumsuz dönüş alırsanız başvurunuzu yapın.

Bu yazdığınız yazıyı THH'ne vermeyiniz. Yazdığınız yazı Gaminggen firmasına hitaben yazılmış bir yazı. THH başvuru dilekçenizde kullandığınız dili değiştirmelisiniz. Başınızdan geçen olayı veya olaylar silsilesini yazarak iade talebinde bulunun.​

Siz zaten firmaya sorununuzu iletmiş ve iade(değişim) talebinde bulunmuşsunuz. Firma da size olumsuz yanıt vermiş. Bu saatten sonra tekrar firmaya mail atmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum. THH'deki görevliler son bir kez şansınızı denemenizi istemişlerdir. Böyle bir zorunluluk yok. Dilerseniz son bir kez telefonla ulaşıp iade talebinizi yineleyip kabul etmemeleri durumunda THH başvburu yoluna gideceğinizi belirtin. Yine olumsuz dönüş alırsanız başvurunuzu yapın.

Bu yazdığınız yazıyı THH'ne vermeyiniz. Yazdığınız yazı Gaminggen firmasına hitaben yazılmış bir yazı. THH başvuru dilekçenizde kullandığınız dili değiştirmelisiniz. Başınızdan geçen olayı veya olaylar silsilesini yazarak iade talebinde bulunun.​
Bu yazıyı direk vermeyeceğim thh ye ,
Thh aradigimda yazılı bir belge de olması için e-posta yoluyla da iletmemi istediği için yazdım . bahsettiğim GamingGen yerlerini silip thhye yazmış gibi değiştireceğim ,olaylar silsilesini yazdım aslında , düzgün bir üslup olmamış mı acaba ?

Rica etsem,su konuma bakar misiniz ?
14 günü dolmamış donanımlar, Iade'den önce garantiye gitmek zorunda mı?

Geri
Yukarı