Tüm bilgilerimizin ortalıkta olması

KSB

Femtopat
Bir kargocu kargomuzu teslim ediyor hemen T.C. istiyor.

Eczaneden anneme ait raporlu ilacı alırken eczaneler kağıda isim soy isim imza telefon yazdırtıyorlar.

Kişisel bilgilerimizin bu kadar ortalıkta dolaşması normal mi? Bu konuda ne yapılabilir? Kargocuya T.C. vermezsek kargomuzu, eczaneye telefonumuzu vermezsek ilacımızı alamayacak mıyız?

Alamazsınız büyük ihtimal. Hem bir sorun olduğunda kolayca yakana yapışabiliyorlar.

O bilgileri öğrenen kişilerin dolandırıcılık yapabileceğini düşünerek rahatsız oluyorsan cevap vereyim, yapamazlar. Sorun etmene gerek yok. Tabii ki senin T.C'ni biliyorum, hesabıma hemen 5 milyon at yoksa büyük dolandırılacaksın gibi aptal bir numaraya gelmezsen. Böyle uç örnek veriyorum çünkü ülkenin profesörleri bile çok salakça dolandırılıyor.

Sadece rahatsız oluyorsan da, yapabilecek bir şey yok. Kanıt sunmak için en önemli kriter T..C numarası oluyor.

Ayrıca bu bilgileri ne kadar dağıtırsan, o kadar görünmezlikten uzaklaşıyorsun. Yani bir suça karışırsan kolay enselenirsin. Bu da iyi bir şey devlet için.

T.C. olayına çok takılmayın ad soyad gibi oldu artık.

Saklayabilecek bir şeyimiz kalmadı ki. İnternet çağının getirdiği dezavantajlardan biri maalesef. Eczacı iyi ki soruyor. Sana sormadan bilgilerine sahip olan o kadar çok yer var ki...

Bir kargo geliyor paketini çöpe atarken yırtıp parçalıyorum. İsmim adresim telefon numaram her şey üzerinde. Yemek sipariş ediyorsun, kurye cepten arıyor veya WhatsApp üzerinden yazıyor. Gerçekten beni de çok rahatsız ediyor bu durum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…