Tüm İşletmeler Vergi Vermek Zorunda mı?

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Teknik servis diye bir yerde telefon yaptırdım. Telefon olmadı. Adam bana garanti verdi. Bu telefonun anakartı değişti mi, olur dedi. Ben de yap dedim. 200 lira para verdim. Adama bugün parayı geri ver dediğimde olmaz diyor. Bu adam fiş kesmiyor. Ne kredi kartı ne de fiş. Yani devlete KDV ödemiyor. Bu adam fiş kesmek zorunda mı? Bu adama bunu yüzleyip tehdit edebilir miyim? Bundan sonra polisle hallederiz diye?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm işletmeler vergi vermek zorunda. Kendini akıllı sanan "bakkallar" bunu yapıyor olabilir ama suç sonuçta. O yüzden iş bittikten sonra değil, bitmeden önce fişinizi isteyin. Artık bir şey yapman çok zor. İşletme sahibi "ben bu şahısı tanımıyorum. Benden alışveriş yapmadı" derse nasıl aksini ispatlayacaksın?

Tüm işletmeler vergi vermek zorunda. Kendini akıllı sanan "bakkallar" bunu yapıyor olabilir ama suç sonuçta. O yüzden iş bittikten sonra değil, bitmeden önce fişinizi isteyin. Artık bir şey yapman çok zor. İşletme sahibi "ben bu şahısı tanımıyorum. Benden alışveriş yapmadı" derse nasıl aksini ispatlayacaksın?
Kendisini bana fiş kesmedi diye şikayet edeceğimi söylediğimde geri vitese koyup parayı iade etti. Parçasını aldı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı