Tüm vücuda tüy dökücü krem sürmenin sakıncası olur mu?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, kıldan nefret ediyorum, ama çok kıllı hatta hiç kıllı bir insan değilim. 17 yaşındayım ve hâlâ sanırım bebeklik tüyleri denen yumuşak tüylerden vücudumda ve kollarımda var. Ben pürüzsüz ciltli olmak istediğim için tüm vücuduma erkek için özel yapılan tüy dökücüyü sürmek istiyorum. Acaba sakıncası olur mu? Dediğim gibi çok az kıllıyım ve artmasını istemiyorum.

Şahsen önermem, eğer dayanabilirsen ağda ile al. Bir kere jilet, makina veya tüy dökücü kullandığın zaman sürekli çıkacaktır.

Tüy dökücü gibi şeyler kullanmanız tüylerinizin bir daha artmayacağı anlamına gelmez eğer genetiğinizde varsa artarlar, ve hayır yüzünüz olmadığı sürece tüm vücudunuza tüy dökücü krem sürmenizde bir sakınca yok.

Belli ki Köse dediğimiz gruptansınız. Ben kullandığım zamanlardan örnek vereyim, kıl artması vs hiç olmadı. Sadece ciltte hassas bölgelere sürersen biraz tahriş, yanma oluyor. Onun dışında bende bir etki bırakmadı. Eğer soruna cevap olduysa, rapor diyip çözümü işaretlerseniz sevinirim. İyi akşamlar, iyi forumlar.

Kaç kere kullandım kıl artması falan olmadı. Yüz ve saç bölgene kesinlikle sürme yeter (boyun dahil). Diğer bölgelerde sorun olmaz.

Merhaba, kıldan nefret ediyorum, ama çok kıllı hatta hiç kıllı bir insan değilim. 17 yaşındayım ve hâlâ sanırım bebeklik tüyleri denen yumuşak tüylerden vücudumda ve kollarımda var. Ben pürüzsüz ciltli olmak istediğim için tüm vücuduma erkek için özel yapılan tüy dökücüyü sürmek istiyorum. Acaba sakıncası olur mu? Dediğim gibi çok az kıllıyım ve artmasını istemiyorum.

Benim birebir şahit olduğum bir durum var. Aşçılık yapan bir arkadaşım hijyen amaçlı kollarında kullanmıştı, yemek yaparken içine kıl kaçmasın diye. İlk başta her şey güzelken daha sonra kıllar çok daha kalın şekilde çıkmaya başladı. Sonra mecbur sürekli kullanmaya başladı. Böyle bir risk de var. Sen de zaten çok fazla olmadığı söylemişsin bence gerek yok ama riski göze almak senin kararın, beden senin.

Geri
Yukarı