Tüm zamanların en başarılı gitaristi kim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neden yazılmamış anlamadım.
O bir efsane, kimseyle karşılaştırılamaz.

Farklı tarzlardaki gitaristleri yerine göre değerlendirmek daha mantıklı olur. Üstün teknik ve enstrüman bilgisi her zaman ve her yerde işe yarayan bir şey değildir.

Rocker elektro gitarist ile, kafelerde sadece klasik gitarda pop çalan gitaristi piknikte gitar çalmaya davet etsen; eğlendirici - başarılı olan Pop çalan adam olur.

Bir punk konseri ise ortam; toplasan 5 akor bilen Kurt COBAIN (R.I.P), gitarı yalayıp yutmuş nice gitar üstadını ezer geçer.

Joe SATRIANI, Steve VAI çok iyi gitaristlerdir ama band müzisyeni değildirler.
Soloları doldurur, etkili melodiler yazar. İş vokalli şarkı üretmeye geldiğinde başarılı işleri yoktur.

SATRIANI, Van halen basscısı - Vokalisti- Red hot chili papers davulcusu gibi süper yetenekler ile kurdukları Chickenfoot grubunda hit çıkaramamıştır. Deep PURPLE'a Ritchie Blackmore'un ayrılmasından sonra katılmış ancak albüm çıkartan kadroya onun 1/10 u kadar yetenekli Steve MORSE tercih edilmiştir.

Steve VAI için de aynı şey söz konusu, en kariyerli dönemi Whitesnake kadrosuna girmesidir. Ancak Whitesnake Steve VAI ile anılmaz, "Is this love" gibi efsane olmuş bir şarkı üretememiştir. Onu yapan John SKYES tır. Erken dönemde Alcatraz da bulunmuş ama aynı grupta Malmsteen efsane olmuştur.

Son düzenleme:
EVH, Clapton, David Gilmour, Malmsteen, George Thorogood, Dave Mustaine, Paul Gilbert...
Kendisini severim, şarkıları da çok güzeldir. Bendeki Ibanez düşkünlüğünden midir bilemeyeceğim fakat gitarlarına ayrı bir hayranlık duyuyorum. Özellikle PIA serisine karşı bir zaafım var diyebilirim😄
Bora hocam siz Metallica dinler miydiniz ya ?
1 ayda neler değişmiş be. Benim yazdıklarım hakkında ne düşünüyorsunuz bu arada.

Geri
Yukarı