Türk-Alman Üniversitesi Nasıldır?

Hocam üniversitesi güzelmiş. Sizce Boğaziçi gibi yerleri kazanıp burası tercih edilebilir mi? Çünkü Çift diploma alma şansı var. Artı olarak Almanca öğreniyorsun. Yurt dışı imkanı var. (Almanya'ya gitmeyi kolaylaştırdığı için biraz daha kolay gibi.)

Yanlış bir yönlendirme yapmak istemem fakat şahsi fikrim Boğaziçi ile TAÜ şimdilik aynı kulvarda değil. Direkt Almanya'ya gitmek ya da özellikle okulun iletişimde olduğu Alman firmalardan biriyle çalışma fikrindeyseniz TAÜ sizin için çok daha büyük bir avantaj aksi takdirde Boğaziçi Üniversitesi çok daha iyi bir prestij sağlayacaktır diye düşünmekteyim. (YTÜ-İstanbul Üniversitesi-Marmara Üniversitesi gibi üniversitelerdense ben TAÜ'nün daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Mühendislik alanları için İTÜ değerlendirilebilir. Akademik kadrolarını karşılaştırmak gerekir ama almanca mühendislikte öğrenciye büyük bir değer kazandırıyor. İTÜ'de okuyup almanca öğrenmek de oldukça mantıklı olabilir diye düşünmekteyim.)
Başka bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım umarım sorunuza cevap olabilmişimdir.

Aslında İTÜ vs. de okuyup da o 4-5 senede de Almanca ögrensek de olur. Hatta biraz daha mantıklı geldi. Arkadaş kalma olayı falan oluyor dedi ya Almanca'dan dolayı. Hem öyle olmaz. 5 senede de Almanca öğrenilebilir herhalde değil mi? Hadi taş çatlasın üniversiteyo bitirdikten sonra 1 sene içinde halledilebilir diye düşünüyorum.
Sağ olun.

Bizim arkadaş makine mühendisliğine gitti sanırım kaldığı yurtta ya da okulun yurdunda cemaat işleri doluymuş. Sürekli zorla namaza falan götürüyorlarmış izine bile çıkamamış arkadaş.

Okulun yurdu halihazırda inşaat aşamasında. Özel bir cemaat yurdunda kalmıştır muhtemelen.

Kartal Anadolu lisesinde okuyorum. Bu okulun orada özel kontenjanı var.
Eğer bu okuldasınız oraya gitmek kolaylaşıyor.

Ben de benzer şeyler arkadaşımdan duydum ( Üstte dedim zaten). Arkadaş ev iznine çıkamamış eğer çağırdıklarında gitmezsen başka zaman zorla çekiyorlarmış vs. bence yurtta kalınmaz.
KYK yurdundan bahsediyorsanız bu dedikleriniz imkansız. Bizzat ben kalıyorum. Herhangi bir KYK yurdunda dediğiniz şeylerin olmasına imkan yok.

Birisi KYK yurdu yapılmadı diyor birisi ben kalıyorum diyor.
Yahu ben bahsedilen üniversitenin oradaki yurttan bahsetmiyorum. Ben nereden bileyim orada KYK var mı yok mu. Ben diyorum ki KYK yurdunda dediğiniz şeylerin olmasına ihtimal yok yok. Öyle bir şey mümkün değil.

KYK yurdunda dediğiniz şeylerin olmasına ihtimal yok yok.
Nerden biliyorsun her yeri biliyor musun da konuşuyorsun ? Bizim burada devletin yetiştirme yurdu var ne ayak belli olmayan upuzun sakallı herifler gelip duruyor. KYK yurdunda da olabilir neden olmasın ?
Bu ülkede her şey olabilir ben şaşırmıyorum. Olamaz diye bir şey yok bu ülkede.

Tüm KYK yurtlarını bilmiyotum. Ama işleyişi biliyorum. O yüzden çok rahat söylüyorum. Hiçbir KYK yurdunda cemaat falan olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…