Türk polisinde neden elektro şok tabancası yok?

Amerika'da normal bir vatandaşın elinde bile uzun namlulu silah olduğu için polisin normal silahı elektro şok. Anormal durum silahı tabanca. Türkiye'de bu kadar olmadığı için normal durum konuşup sakinleştirme, anormal durum tabanca ile korkutma oluyor. Bütçe ile de alakalı olacağını sanmıyorum, gerek görülmediği içindir.

Biber gazı kullanmak için eğitim alması gerekiyor her poliste yok. Eğitimden sonra da ücretini kendileri ödedikleri için %60-70'i biber gazı için uğraşmaz. Bence tehlikede hissettikleri anlarda elektro şok tabancası kullansalar çok daha güvenli ve kolay bir şekilde zanlıyı alaşağı etmiş olurlar.

Polis okulunda eğitimi veriliyor ayrıca zor kullanımı yok polislere verilenler odaklı sıkıyor yapı marketlerinde satılanlar gibi dağıtarak değil. Ayrıca gözüne gittiği an elinde ne varsa bırakacağı için daha kolay ve güvenli oluyor.

Polis okulunda eğitimi veriliyor ayrıca zor kullanımı yok polislere verilenler odaklı sıkıyor yapı marketlerinde satılanlar gibi dağıtarak değil. Ayrıca gözüne gittiği an elinde ne varsa bırakacağı için daha kolay ve güvenli oluyor.
Hocam eğitim veriliyor ama göreve başladıktan sonra da eğitim alıp ondan sonra sertifika alıyorlar. Kuzenimden biliyorum. Geçtiğimiz yıl göreve başladı ve daha bu senenin başında sertifikasını aldı. Çok da güvenli değil. Müdahale edilen kişileri görseniz elinde bıçak veya silah olanlara sıktıkları zaman rastgele bıçak savuruyorlar ateş ediyorlar. Şok daha güvenli bir yöntem.

Hocam adamların jop kullanma yetkileri yok, Bırakın onu kelepçe vursa polislikten atılacakmıyım diye tereddütte hepsi.

Eyaletten eyalete değişir. Genel olarak bıçaklı adama karşı da tabanca kullanılır.
İki alette kullanılır, İzlediğim videolardan onu gördüm yani. (Ateş etmeden bir kaç saniye bekliyorlar, Eğer şok gelmez ise mermi geliyor en kötü bing bang kullanıyorlar galiba)

Yeni konular

Geri
Yukarı