Türk Telekom 35Mbps İndirme Hızı Normal midir?

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Steam'de 35Mbps Türk Telekom internet ile bu rakamları alıyorum. İnternete kablosuz olarak bağlanıyorum. Bu rakamlar normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda bölümündeki değer normal değil ama en yüksek hızın doğru verilmiş. İnternet kullanan başka bir uygulama var.
Bir adet IPTV ve bir PC daha vardı. IPTV ve bilgisayarı kapattığımızda 700 civarı oluyor. Ayrıca diğer PC hız testinde 18mbps çıkıyor. Bugün Steam'den bir indirme daha yapmıştım, o daha hızlıydı.

3,6MB/s yaklaşık 28Mbps etmekte. Normal hızınız ne kadar?

Çok teşekkürler. Ben anlık değerden şüphelenmiştim. Sizce disk darboğaz oluşturuyor olabilir mi?
Sizin evinizin santrale uzaklığı vs. hızınızı etkiler. 3-4 Mbps kaybı sıkıntı yapmaz. Benim de 16 mesela ama 12 geliyor.

Mesela benim hızım 35Mbps ile yaklaşık şu değerlerde. Saha dolabı yaklaşık 180 metre uzaklıkta.

Kablosuz olarak bağlandığınız için, tam hızınızı alamıyorsunuz sanırım. Benim'de 35Mbps. Değerler şu şekilde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…