Türk Telekom altyapı çalışması yapıyor

thelastmonican

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar.
Bayağı bir süre önce ev taşıdım eski evimde 50Mbps VDSL HiperNet kullanıyordum fakat 2~4 km uzaklıkta yeni bir eve taşındım ancak altyapı ADSL sadece 16Mbps verebiliyorlardı.
Gerek müşteri hizmetlerini, gerek müdürlükleri, gerekse internette bulduğum mail adreslerine çeşitli mailler göndererek sürekli darladım 4-5 ay gibi bir sürede ve bu sabah mahallemde (ana caddeden eve doğru) kazı çalışması yapıldığını gördüm. Türk Telekom çalışması diye tabela koymuşlar ve aynı zamanda kepçede de Türk Telekom ibaresi var. Yaptıkları çalışma ise yerin altından büyükçe siyah bir boru döşemişler ve internet kablolarının olduğu her direğin dibinden mavi ince bir boru çıkarmışlar. Bu çalışma neyi gösterir? VDSL altyapıyı yapıyor olma ihtimalleri var mı?

Merhaba iyi forumlar.
Bayağı bir süre önce ev taşıdım eski evimde 50Mbps VDSL HiperNet kullanıyordum fakat 2~4 km uzaklıkta yeni bir eve taşındım ancak altyapı ADSL sadece 16Mbps verebiliyorlardı.
Gerek müşteri hizmetlerini, gerek müdürlükleri, gerekse internette bulduğum mail adreslerine çeşitli mailler göndererek sürekli darladım 4-5 ay gibi bir sürede ve bu sabah mahallemde (ana caddeden eve doğru) kazı çalışması yapıldığını gördüm. Türk Telekom çalışması diye tabela koymuşlar ve aynı zamanda kepçede de Türk Telekom ibaresi var. Yaptıkları çalışma ise yerin altından büyükçe siyah bir boru döşemişler ve internet kablolarının olduğu her direğin dibinden mavi ince bir boru çıkarmışlar. Bu çalışma neyi gösterir? VDSL altyapıyı yapıyor olma ihtimalleri var mı?
Hocam bu ay TT büyük bir altyapı çalışması yapıyor herhalde. Birçok yere Fiber getiriyorlar.

Yapmışken fiber yapıyorlardır. Bakır maliyetli.
Valla birkaç araştırdım sanırım ana caddeye kadar fiber getirip mahalle içlerine vdsl dağıtıyorlarmış.Fiber vereceklerini sanmam çünkü kırsal bölgedeyim.Teşekkürler cevabınız için umarım yeterli olur yaptıkları çalışma.
Hocam bu ay TT büyük bir altyapı çalışması yapıyor herhalde. Birçok yere Fiber getiriyorlar.
Valla bakalım ya umarım işimi görecek şekilde olur.Taşınmadan yaklaşık bi 10 bine yakın para harcadım sıfırdan yayın sistemi kurdum boşu boşuna duruyor evde hadi pc ile oyun oynuyorum felan ama mikrofon kamera boşa duruyor.
Valla hocam kabloyu döşemesine döşerlerde kutuyu ne zaman getirirler allah kerim valla 5aydır kutu bekliyorum bende allah sonumuzu hayır etsin inşallah erkenden tamamlarlar işlemleri.:)
Erkenden hallederler diye düşünüyorum çünkü ben bu 5 aylık süreçte hiç rahat yüzü göstermedim.Sürekli rahatsız ettim sürekli dürtükledim öyle ki yolda tt ekibi gördüğümde durup onları bile darladım.Umarım sizinde sorununuza çare bulunur.
Para bitmiş demek ki. 🤔 😝
Sanmam.Ama ben darlarken sürekli dile getirdim.Benim paketim 16 ama ben 8 den üstünü alamıyorum,sizi ayıplı hizmet sunmaktan dava edebilirim diye.Yılmamak gerek sonuçta bi söz var “Azimle eden,duvarı bile delermiş diye.”

Merhaba. Dün bir konu daha açmıştım. Altyapı çalışması başlattılar Türk Telekom, ana caddeden benim evime doğru. Resimdeki gibi kazı yaparak kazdığı yerlere siyah tırtıklı borular döşemeye başladı. Fiber olduğunu sanmıyorum çünkü telefon direklerinin dibinden birer parça ince mavi boru çıkarıyorlar. (bu direklerde zaten hat mevcut. ADSL internet kullanıyoruz.) Ben VDSL için sıkıştırıyordum 4 ay gibi bir süredir, her şekilde 2021 yılı içinde yapılacak demişlerdi. Acaba bu VDSL midir yoksa ADSL kablolarını yenileme falan yapıyor da olabilirler mi? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

61CC6371-E1F5-4E5F-BEB6-32A5EC7C1FC0.jpeg

Geri
Yukarı