Türk Telekom altyapısı ile TurkNet kullanmak

Selam arkadaşlar. Dün binaya Türk Telekom altyapısı geldi. TurkNet almayı planlıyoruz. Türk Telekom altyapısı ile alınır mı?
Türk Telekom altyapısını kullanan farklı ISS'lere de bakabilirsin. Örneğin;
Millenicom, NetSpeed veyahut TürkNet.
Sana tavsiyem ise Millenicom veyahut NetSpeed için abonelik başvurusunda bulunman olur. TürkNet arıza ve iletişim konusunda sıkıntılı diyorlar. Millenicom konusunda benim şu cevabını okuyarak Millenicom hakkındaki tüm sorular kafanda cevaplanmış olur. NetSpeed'i hiç bilmiyorum açıkçası ancak, kullanan arkadaşlar memnun olduklarını belirtiyorlar çok kez. Yalnız şunu söylemeliyim ki Millenicom'da kurulum bedeli var ve ilk 4 ay boyunca 37,5 TL olarak faturana yansıtılır. Modem ücreti ise 11 TL modem alırsan o da yansıtılır. Kurulum bedeli ve CGN IP kullanmak istemezsen sabit ip ücreti gerçekten yüksek. Şahsen ben Millenicom'u hem öneriyorum, hem önermiyorum. Tamamen şans işi bu farklı ISS'ten hizmet almak.

TürkNet Türk Telekom'un altyapısını kullanmıyormuş diye duydum.
Bu arada bağlantı fibermiş.
TurkNet kullanamıyacağım yani.

Son düzenleme:
Ben aldım 100 Mbps paketini yani taşıma yaptım. Telekom altyapısı fiber ve şu an bana verebildikleri hız 7.5 Mbps. Eski servis sağlayıcımda 35 Mbps paketten tam hız alıyordum.

Yanlış duymuşsunuz. Yeni çıkan SAYE sistemi sayesinde TurkNet de TT fiberinden hizmet verebiliyor. Kullanabilirsiniz.
SAYE sistemi daha fiyatlandırılmadı bile diye okumuştum. Aktif oldu mu acaba o sistem? Eğer aktif olduysa çok iyi olacak bir çok kullanıcı için.
Ayrıca evet, arkadaşımız yanlış duymuş. VDSL2'ye kadar şu anda TT altyapıısndan hizmet sağlayabiliyor TürkNet.

SAYE sistemi daha fiyatlandırılmadı bile diye okumuştum. Aktif oldu mu acaba o sistem? Eğer aktif olduysa çok iyi olacak bir çok kullanıcı için.
Ayrıca evet, arkadaşımız yanlış duymuş. VDSL2'ye kadar şu anda TT altyapıısndan hizmet sağlayabiliyor TürkNet.
Benim hatam. SAYE sistemi ertelenmiş dediğiniz gibi. Fakat son 1 aydır TurkNet TT fiberinden hizmet veriyor. VDSL2'ye kadar değil direkt fibere kadar hizmet verebiliyor. Eskiden VDSL2'ye kadar verebiliyordu.

Geri
Yukarı