Türk Telekom Bölgesel Sorun

Mert KÜÇÜK

Hectopat
Daha fazla  
Türk Telekominikasyon A.Ş yıllardır hizmet veren ve alt yapısı gayet sağlam olan bir şirket. Lakin bazı konularda bizi tatmin etmemekte. Şöyle ki evimde daha önce 24 mbps hızda internet bulunurken, biz tam olarak evde 24 mbps hız alamıyorduk. Müşteri hizmetlerine bu sorunu aktarınca bize bulunduğunuz bölgedeki internet yoğunluğunun etkili olabileceğini yada bağlı olduğunuz hattın hizmet kutularının desteklemediği için olabileceğini söylüyorlardı, biz hızımızı yükseltme talebi gönderdiğimizde ise bulunduğumuz bölgenin 24 mbps üzerinde desteklemediğini aktardılar. Yaklaşık bu konu üzerinden 1 - 2 ay geçti ve taahhüt yenileme süresi yaklaşmıştı ki ve sevgili temsilcimiz bizi tekrar aradı operatör değişikliği yapabileceğimizi aktardığımızda bize kıyak geçerek 24 mbps üstü desteklemeyen bölgede 50 mbps internet vermeye başladı. Şimdi ise artık evimizde hani 24 iken göremediğimiz hızı 50 iken tam bir şekilde 24 mbps olarak görmemizi sağladılar. Şuanda gece en sakin olduğu zamanlarda anca 40 belki oda ayda 1-2 defa ama genelde 25 in altına düşmüyor.

Sadece bilgilendirme amaçlı yazmak istedim. Yorumlarınızı merak ediyorum.
Bu arada Süleyman Demirel Üniversitesinde İnternet ve Ağ Teknolojileri okuyorum. Sevgiler, saygılar Technopat ailesi. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı