Türk Telekom fiber internet başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Mert Pektaş

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom'a fiber internet başvurusu için gittim. Evinizde altyapı yok dedi ama internet için başvurduk, 10 gün içinde gelir dediler. 11 gün sonra gittim, 15 ila 30 gün sürebilir dediler. Ne zaman gelebilir ve altyapı için ne yapacaklar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Süreyi tahmin etmek mümkün değil. Planlamaya ve bütçeye göre değişir.
Altyapı için ise yapılacak şey şu: bölgenizde fiber varsa binanıza fiber kablo çekilecek, sonra bina içerisine OFDK (optik fiber dağıtım kutusu) yerleştirilecek. Sonrasında da dairenize OBK (daire içi kıl fiber optik kablo) çekilerek fiber altyapıda hizmet verilecek.

Son düzenleme:
İlk aradığımda altyapı sıkıntısı demişlerdi ortalama 2 ay sonra binada boş port yok dendi toplam 7 ay bekledim ben ancak bir tanıdığıma 1 hafta içinde bağladılar biraz şanslı da olman gerek.

Süreyi tahmin etmek mümkün değil. Planlamaya ve bütçeye göre değişir.
Altyapı için ise yapılacak şey şu: bölgenizde fiber varsa binanıza fiber kablo çekilecek, sonra bina içerisine OFDK (optik fiber dağıtım kutusu) yerleştirilecek. Sonrasında da dairenize OBK (daire içi kıl fiber optik kablo) çekilerek fiber altyapıda hizmet verilecek.
Bölgemde fiber olduğu nasıl anlicam.

Altyapı yoksa en yakın kare logar kapağına bakın yerde ki, eğer o logar kapağı size uzaksa, en az 2-3 ay beklemeniz lazım kablolama yapılıp, altyapı çekilmesi için eğer yakınsa, belediye ile anlaşıp uygun bir zaman belirleyip, kabloları çekicekler ama süreç kısa olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı