Türk Telekom internet değerleri gün geçtikte düşüyor

Riduigu

Hectopat
Daha fazla  
İnternet değerlerim gün geçtikte düşmeye başladı eskiden SNR değeri 8 iken 100.000kbit/s(100mbps denebilir) değer alabilirken şimdi SNR değeri 2 de 93.921 kbit/s alıyorum. İnternet sağlayıcım internet hattımda sorun olmadığını bahane ederek arızayı Türk Telekom'a bildirmemek için tüm bahaneleri buluyor ve WhatsApp hatlarını teknik desteğe kapattılar en son. Sizce sağlayıcı değiştirip ekip yönlendirmesini istesem hattım düzelir mi? Daha 2 ay önce 100.000kbit/s değerlerini alabiliyordum. SNR değerim negatif değere düşüyor arada sırada ve bu zaman internet bağlantım kopuyor. Ne önerirsiniz sizce? (Başlıktaki gibi internet sağlıyıcım Türk Telekom değildir. Başka sağlayıcı kullanıyorum. Düzenleyen moderatör yanlış yazmış.)

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Screenshot_71.png
    Screenshot_71.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 20
Hocam SNR margin inanılmaz kötü kullandığınız hızı düşürün derim 50'ye kadar.

SNR değerini 2'ye düşüren benim 8 iken 70Mbps alıyorum. Bence benim portumla alakalı bir sıkıntı var. İnternet sağlayıcımı değiştirdiğimden beri 100.000kbit/s sabitlendi bir şey olmaz dedim uploadlar arttığından beri internet sorunlarım arttıkça artmaya başladı. 100 alamayacaksam ADSL geçerim daha iyi.

Bence tüm olay olduğun kabinin yeterliliği ile alakalı çünkü ben de aynı şeyi yaşadım ve benimki 130dan 93lere düşmüştü, daha sonra ya abonelerin iptali veya saha dolabının gücünün arttırılmasıyla 150ye kadar arttı potansiyel hızım.

Bence tüm olay olduğun kabinin yeterliliği ile alakalı çünkü ben de aynı şeyi yaşadım ve benimki 130'dan 93'lere düşmüştü, daha sonra ya abonelerin iptali veya saha dolabının gücünün arttırılmasıyla 150ye kadar arttı potansiyel hızım.

Türk Telekom ekipleri zırt pırt geçiyor görüyorum zaten. En sonunda airfiber e geçirtecekler beni bana ping değil d/u lazım.

SNR değerini 2'ye düşüren benim 8 iken 70Mbps alıyorum. Bence benim portumla alakalı bir sıkıntı var. İnternet sağlayıcımı değiştirdiğimden beri 100.000kbit/s sabitlendi bir şey olmaz dedim uploadlar arttığından beri internet sorunlarım arttıkça artmaya başladı. 100 alamayacaksam ADSL geçerim daha iyi.
VDSL 16 bile olsa her türlü hala çok daha iyi, ADSL geçmek saçmalık olur. Yıllar boyu ADSL çekip VDSL teknolojisi ile konfora ulaştım.

Türk Telekom ekipleri zırt pırt geçiyor görüyorum zaten. En sonunda airfiber e geçirtecekler beni bana ping değil d/u lazım.
Emin olur düzelir o zamanla,benim de birilerinin dolaba müdahalesi sonrası ağır düşüş yaşamıştım.

VDSL 16 bile olsa her türlü hala çok daha iyi, ADSL geçmek saçmalık olur. Yıllar boyu ADSL çekip VDSL teknolojisi ile konfora ulaştım.

Eğer 100 alamayacaksam iptal ettiririm bare biri stabil değer alsın benim yerine. Airfiber e bakacağım sanırsam vardı adresime bir firmanın.

Geri
Yukarı