Türk Telekom internet hızının çok düşük olması

EniyomV

Decapat
Ben 16 Mbps 75 GB AKK'li bir paket kullanıyorum. Geçen yaz yapılan bir kanalizasyon çalışması sonucunda altyapı tahrip olmuştu ve 1 hafta internet kesilmişti, ardından internet geri geldiğinde internet hızım daha önceden 11 Mbps hıza ulaşırken ondan sonra sadece 7 Mbps hıza ulaşabiliyordu. Bu katlanabileceğim bir seviyede yavaşlama olmasına rağmen bu yıl tatilden döndüğümde internetimin 3 Mbps olması üzerine Türktelekom'u aradım. Hattımda arıza olduğu tespit edildi ve internet hızım yeniden eskisi gibi oldu. Fakat ertesi gün internete girdiğimde internet hızım yeniden 3 Mbps olmuştu yeniden aradım ve bana hattımın sağlıklı olduğunu söylediler, fakat internetim yavaştı ve daha da yavaşlamaya devam ediyordu. Birkaç saat içinde internetim kullanılamayacak seviyede 0.8 Mbps oldu ve ben bir daha müşteri hizmetlerini aradım yine bana hattımın sağlıklı olduğunu iddia ettiler. Fakat sorunum devam ediyordu. Onlardan nasıl çözebileceğim hakkında bir yardım istememe rağmen benim santrale uzaklığımdan dolayı bir yavaşlama olduğunu ve hattımın 7 Mbps olduğunu söylediler. Bende o hızı alamıyorum dememe rağmen çözüm getirmediler ve bilgisayarcıdan yardım alın elektrikçiden yardım alın dediler. Elektrikçiye telefon ettiğimde ise bana altyapıya müdahalenin sadece Türktelekom'un yapabileceğini söyledi aynı şekilde bilgisayarcı da bir sorun bulamadı. Tekrar aradığımda ise yapacak bir şeylerinin olmadığını söylediler. Arkadaşlar sizden çözüm önerisi bekliyorum. Bu arada binamda sadece ADSL altyapısı var.

Screenshot_2.png
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminizde 8Mbps internet var, hız testini hangi koşullarda yaptınız, kaç cihaz bağlı ve arka planda internet harcayan bir uygulama mevcut mu?

Arkaplandaki uygulamaları kapatın ve mümkünse hız testi yaptığınız cihaz hariç tüm cihazların ağ bağlantısını kesin. Ayrıca hız testini kablosuz olarak değil de ethernet kablosu takarak deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı