Türk Telekom internet kesilmesi

Avengers

Kilopat
Daha fazla  
İnternetim kesilip duruyor. Sizce sorun nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210629-013547_Browser.jpg
    Screenshot_20210629-013547_Browser.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o CRC'lerin sayısına bakın. Zaten neden kesildiğini anlarsınız. Değerler çok düşük değil bir tek SNR bir tık düşük sebebi de CRC hataları olabilir.

Zamanında TTK mu Araplara peşkeş çekip içini boşaltması sonucu altyapıya harcanacak paranın buhar olması sonucu oluşan durum bu alışın bunlara. Turknet.

İnternetim kesilip duruyor. Sizce sorun nedir?

Merhabalar hattınız ya da sistem gelen bağlantı konusunda sorun yaşıyor.

Çözüm olarak :

* Administration kısmındaydı galiba snr ayarlayabileceğiniz bir yer mevcut. Oradan SNR değerini gittikçe yükselterek test edin. SNR değerini yükselttikçe ulaşılabilir hız değeri düşecektir. Ancak sizin stabil bir bağlantı almanız daha önemli. Azar azar arttırarak bakın. Kesilmediği zaman birkaç saat arayla crc değerini inceleyin bir kaç saat beklemenize rağmen 50-100 ü geçmediği bir şekle soktuğunuzda idare eder bir bağlantınız olur.

Eğer naparsanız yapın crc değeri hızlı yükseliyor ve bağlantı kopukluğu yaşamanız artıyorsa müşteri hizmetlerini arayın. Buradaki taktik ise şudur. Hattımda bağlantı problemim mevcut. Kesilip geri geliyor ara ara. Modemimde de crc değeri çok yüksek. Teknik destek kaydı bırakmak istiyorum. Bunu söylediğinizde müşteri hizmetleri teknik destek talebi oluşturacaktır. Teknik destek ilkinde sizi başından savsa bile sorununuz çözülene kadar tekrar ve tekrar kayıt oluşturun. En sıkıntılı servisler bile 1 ay dayandıktan sonra adresinize birilerini gönderiyorlar :) Kontrol için. Onlarda sorunu çözer. Binanızdan kaynaklı problemden ötürü derlerse ben ayrı hat çektim bu imkansız deyin. Yoksa talep bile açmadan başından atarlar sizi. Yok fareler kemirmiştir. Yok yağmurdan etkinlenmiştir. Türlü türlü bahane sunarlar.

CRC Hatası nedir ?

CRC hatası bir nevi sizin hattınız ne kadar sıkıntılı onu gösterir diyebiliriz. Bu değerin hızlı yükselmesi demek hattınızda sıkıntı var demektir. SNR değeri yükseltilerek sorun geçici olarak düzeltilebilir.

Sorununuzu çözmeniz dileğiyle...

Yeni konular

Geri
Yukarı