clopostfn

Kilopat
Bundan ortalama 1-2 sene öncesine kadar, rahatlıkla port açabiliyor ve bu portlar üzerinden işlem yapabiliyordum.

- Şimdi ise modem arayüzünden ne kadar port açarsam açayım, ne kadar güvenlik duvarlarını kapatırsam kapatayım olmuyor. Hatta yaptığım şeyler burada 'bir diğer açtığım konuda' ki halen çözebilmiş değilim.

- İnternette yaptığım araştırmalara göre ISP (İSS - (Internet service provider) İnternet Servis Sağlayıcısı) olarak adlandırılan şey bu portları engelliyormuş.

- Başlıkta da belirttiğim gibi, TTNet Huawei modem kullanıyorum,
- Kullanacağım portlar;

11188.png

- Gördüğünüz gibi portlar ekli ve güvenlik duvarı tamamen kapalı.

- Yabancı bir sitede bulduğum bir forumdan kesit; (aynı hatayı alan birisi)

- I have the same problems as jafinkisauras. I've forwarded all the ports (my custom 9999, 10011, and 30033 and I still can't get connections outside my network. Inside the network works fine and under VPN works too but other than that no one can connect.
- I even tried with an Ubuntu Desktop 9.10 machine and no one outside the network can connect.
- I've even called my ISP and they said they're not blocking anything, so this is my last option...HELP?

- EDIT: MY ISP WAS BLOCKING AND PEOPLE CAN CONNECT FINE NOW.

- Yazıda benim gibi ne yapsa olmamış hatta aynen benim gibi linux bile denemiş, ama olmamış ama son kısımda '(EDIT)' diyorki "Benim ISP'em engelliyordu, artık insanlar bağlanabiliyor.

- "Açık portlar kontrol sitesi"

Diğer konumdaki şeyler ile birlikte diyorumki, ne yaptıysam olmadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı