Türk Telekom modemini değiştirmek

Toland

Kilopat
Elimde yaklaşık 7 yıldır kullandığım Türk Telekom'un verdiği zyxzel marka modem bulunuyor. Wi-Fi sinyal kalitesi aşırı düştüğü için yeni bir modem almayı düşünüyorum. VDSL 100Mbps hızında internet kullanıyorum. Aşağıdaki iki modemden bir tanesini satın alacağım. Herhangi bir uyum sorunu yaşanır mı? Bu modemlerden birini aldığımda driver yüklemem ya da ayar yapmam gerekir mi? Wi-Fi 5 aktif olarak kullanabilir miyim?
Modem 1
Modem 2

Son sürüm güncüllemesi yüklü değilse yüklemeniz daha sağlıklı olacaktır.
Wi-Fi 5 her türlü kullanırsınız.
İkisi de iyi modemler.

Fiber gelirse bölgenize. Bu modemi de AP olarak kullanırsınız.

Elimde yaklaşık 7 yıldır kullandığım Türk Telekom'un verdiği zyxzel marka modem bulunuyor. Wi-Fi sinyal kalitesi aşırı düştüğü için yeni bir modem almayı düşünüyorum. VDSL 100Mbps hızında internet kullanıyorum. Aşağıdaki iki modemden bir tanesini satın alacağım. Herhangi bir uyum sorunu yaşanır mı? Bu modemlerden birini aldığımda driver yüklemem ya da ayar yapmam gerekir mi? Wi-Fi 5 aktif olarak kullanabilir miyim?
Modem 1
Modem 2

ASUS AC51'den uzak durun. Bunun yerine Keenetic carrier DSL olabilir. Veya bütçeyi arttırabilirseniz Hero DSL olabilir.

Bu modem nasıl sizce? İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevmiyorum. Direkt Vatan Bilgisayar'a gidip alacağım modemi.

ASUS'un giriş segmenti ağ ürünlerini maalesef başarılı bulmuyorum. Fakat bu model hakkında bir bilgim yok. AC51'den ağzı yanan çok arkadaşımız oldu.

Geri
Yukarı