Türk Telekom'a istek üzerine indirim yaptırma

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
bugün türk telekom ile başımdan geçen bir olayı sizlere anlatmak istiyorum. Ben 2 yıl önce aile paketi kullanmaya başladım. İçerik 6GB internet, 3000 dakika ve sınırsız SMS'di. 24 ay taahhütlü halinde 70 lira para ödüyordum. 4.5G çıktığında bu yetmemeye başladı ve bu ay taahhütüm bitecekti.

Türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp bu tarifenin bir üst modeli olan tarifeye geçmek istediğimi söyledim. Onun içeriği ise 15GB internet, 5000 dakika ve sınırsız sms idi. Bunun fiyatı 129 liraydı ve neredeyse önceki paketimin iki katı. Müşteri hizmetlerine biraz rest çektim ben sizin eski müşterinizim 3 tane hattım var 1 ev telefonu ve 1 tanede ev interneti yani toplam 5 tane fatura ödediğimi söyledim. Eski müşteri olduğumdan dışarıdan adam çekmek istiyorlar ve TT dışındaki insanlara uygun paket sunuyorlar. Rest çekerken ''-Ozaman bende tüm hatlarımı Vodafone'a taşıyayım Turkcell'e taşıyayım"gibi şeyler söyledim.

Bunlarla biz ilgilenmiyoruz sizi üst birime aktaracam sinyal sesinden sonra 1 1 0 tuşlayın dediler ve daha üst birime aktarıldım. O birimdeki adam bana sizlere indirim yapabileceğini söyledi ve 129 liralık tarifeyi 89 liraya aldım.

Ne olursanız olun bu restler çok önemlidir gerçekten bir sürü hat ve sahibiyim Türk telekom'a her ay 5 tane fatura ödüyorum ve bizlere indirim yapılmalı. Yeni tarifeye geçerken "- ozaman bizde vodafone'a geçelim" gibi şeyler söylemeniz önemli çünkü sizi kaybetmek istemeyecekler ve elinden geleni yapacaklar.

Sizlere önerim bunları yapmak hakkınızı savunmaktır. Dışarıda müşteri çekmek için deliler gibi indirim yapıp eski müşterilerine fahiş fiyatlar söylemeleri kesinlikle yanlıştır.

İyi günler dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olay bizim de başımıza geldi. Ama Dsmart'la alakalı. 3 yıldır Dsmart kullanıyorduk. Digitürk'e geçecektik. Aradık Dsmart'ı, çıkacağız diye. Sırf çıkmayalım diye 12 ay boyunca tüm kanalları ayda 7.5 TL'ye açacaktı. Yinede kabul etmemiştik :D.

Aynı şey bizimde başımıza geldi 60 tl ödediğimiz internet faturamızı kapattırmak için aradık önce donduralım dediler sonra ısrar edince faturanızı 25 tl yapalım 3 ay sonra normal kullanın 3(ay boyunca internet dondu) 3ay sonra 25tl ödemeye başladık ama sınırsız 50 gb 16mbps paketimiz 6gb kotalı olmuş bize haber vermeden paket değişikliği yapmışlar, eski internetimizi istediğimizde bizi 8mb 50gb kotalıya geçirdiler, 16mpbs isteyince 3 ay değişiklik yapamasınız dediler bunlar tabi saatler ve günler süren telefon konuşmaları oyüzden taahütümüz biter bitmez türktelekomdan kurtulucaz.

Ben de olayımı anlatıyım. Türk Telekom'un BİMcell tarifesini kullanıyorum. Geçenlerde mesaj geldi; Günlük 100 MB internet hediyeli sinema paketi haftalık 1, aylık 4 TL. Bu içeriği okuduktan sonra kampanya iyiymiş diyerekten SINEMA ONAY yazıp gönderdim. 1 lira kestiler. Benim sinema paketi ile işim yoktu. Sadece günlük 100 MB internet için yapmıştım. 1 saat bekledim, 100 MB internet gelmedi. Türk Telekom'u aradım, açmadılar. Sonra BİMcell'i aradım. Yaklaşık 15 dk. kadını işlettikten sonra 1 liramı aldım. İsterse 1 kuruş olsun, insanları dolandırmak kötü bir şeydir. Çocuklar sakız istiyor, BİM'den sakız alacağım, yoksa Vodafone'ye geçerim diyerekten kadından 1 liramı kontör yoluyla geri aldım. Kadına diyorum, sorunumu halledin; yoksa sizi şikayet edeceğim. Kadın da bana; ''size gelen mesajda 100 MB hediye diye bir içerik yoktur'' diyor. Ama sonunda aldım 1 liramı :)

Ben de olayımı anlatıyım. Türk Telekom'un BİMcell tarifesini kullanıyorum. Geçenlerde mesaj geldi; Günlük 100 MB internet hediyeli sinema paketi haftalık 1, aylık 4 TL. Bu içeriği okuduktan sonra kampanya iyiymiş diyerekten SINEMA ONAY yazıp gönderdim. 1 lira kestiler. Benim sinema paketi ile işim yoktu. Sadece günlük 100 MB internet için yapmıştım. 1 saat bekledim, 100 MB internet gelmedi. Türk Telekom'u aradım, açmadılar. Sonra BİMcell'i aradım. Yaklaşık 15 dk. kadını işlettikten sonra 1 liramı aldım. İsterse 1 kuruş olsun, insanları dolandırmak kötü bir şeydir. Çocuklar sakız istiyor, BİM'den sakız alacağım, yoksa Vodafone'ye geçerim diyerekten kadından 1 liramı kontör yoluyla geri aldım. Kadına diyorum, sorunumu halledin; yoksa sizi şikayet edeceğim. Kadın da bana; ''size gelen mesajda 100 MB hediye diye bir içerik yoktur'' diyor. Ama sonunda aldım 1 liramı :)

Şuraya bir not düşeyim, BİMCELL-POCELL-PTTCELL-TEKNOSACELL gibi yan hatlar Türk Telekom'un sadece altyapısını kullanmaktadır, onun haricinde şirket ile alakası yoktur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı