Türk Telekom'da yüksek ping çıkması

BrtYksl123

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. 18 aydır Türk Telekom kullanıyorum. Paketimde kullanıcılarında ya da herhangi bir cihazda hiçbir değişiklik yaşanmadı ancak 3 aydır internetimde bir sorun var. Türk Telekom hiçbir şekilde buna bir çözüm bulamadı. CMD üzerinden Google'ya da kendi IP'min ping testini yaptığımda ya da direkt Speedtest yaptığımda hiçbir sorun gözükmüyor ancak herhangi bir oyunun serverına ping test yaptığımda pingim sürekli 25-35 arasında dalgalanıyor. Bunun dışında 2 dakikada bir %100'e kadar ulaşan paket kayıpları nedeniyle pingim 1500'leri aşıyor. CAT6 kablo aldım, modemi değiştirdim, Türk Telekom ile konuşup ekip çağırdım, hiçbir şekilde bir çözüm sunamadılar. Korona yüzünden eve gelemedikleri için binamı kontrol ettiklerini söylediler, modemimde bir sorun olabileceği söylendi. Değiştirdim ama hala aynı. Download ve upload olarak maksimum değerleri alıyorum. Oyun içinde Speedtest yaptığımda da pingim sabit ve düşük gözüküyor. Herhangi bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Türk Telekom'a ne söylesem düzeltebilirler bunu?
Not: Eylül ayına kadar taahhütüm var, bu yüzden 875 TL istiyorlar. Yoksa direkt değiştirmeyi düşündüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Merhaba daha önce böyle bir terim duymadım Türk Telekom ile görüşüp bunu demem yeterli olur mu?

Ek olarak bunu da bırakayım anlamadığım için nereye bakmam gerektiğini bilemedim.
0ms gecikme görünüyor, FastPath modunda şuan hat zaten. Sizin sorun işletmeci kaynaklı, firmayı değişin. Bu arada FastPath konusu forumda varmış.

Geri
Yukarı