Türk Telekom'un Modemi Yerine Başka Bir Modem Kullanılabilir mi?

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır TürkTelekom' un Zyxel marka verdiği modemi kullanıyorum. Üzerinde Türk Telekom yazıyor. Bundan önce farklı İSS kullandığım zaman TP Link gibi farklı modemler kullanmıştım ve sıkıntı çıkmamıştı.

Peki şimdi bu TT'un vermiş olduğu modemi kırıp atsam, imha etsem yani ( çünkü hiç sevmediğim şekilde format atınca modem kendini otomatik olarak ayarlıyor kullanıcı adı ve şifreyi ve bunu hiç sevmiyorum bırak ben kendim yazayım niye otomatik ayarlıyorsun ) ve farklı marka Asus modem alsam Türk Telekom olarak kullanabilir miyim yoksa illa Türk Telekom'un vermiş olduğu modemi kullanmak zorunda mıyız?
Yoksa farklı modemler alıp Türk Telekom olarak kullanıcı adı ve şifreyi girip ayarlayıp farklı modemler kullanabilir miyim ?

Ve artı olarak farklı modemlerde bu saçma şekilde otomatik kurulum yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Tam zamanını hatırlamasam da Technopat incelemesinden önce (inceleme tarihi: 23 Ocak 2015) ASUS DSL-N14U modelini almış, o günden beri Türk Telekom ile kullanmaktayım. Hiçbir sorun olmadan 3. taraf tarafından üretilmiş bir modemi kullanabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptığınız takdirde tabii ki de.

Evet. Tam zamanını hatırlamasam da Technopat incelemesinden önce (inceleme tarihi: 23 Ocak 2015) ASUS DSL-N14U modelini almış, o günden beri Türk Telekom ile kullanmaktayım. Hiçbir sorun olmadan 3. taraf tarafından üretilmiş bir modemi kullanabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptığınız takdirde tabii ki de.
Hocam çok teşekkür ederim evet şunu anladım 3.taraf üreticileride kullanabiliyorum.
Peki farklı modemler Asus, TP Link gibi modemlerde Türk Telekom' un modemi gibi kendi kendini otomatik ayarlıyor mu ?
Ve bu Türk Telekom'un modeminin otomatik ayarlamasını kapatabilir miyim ?

Otomatik ayarlamadan kastınız nedir bilmiyorum ama kullanıcı adı ve şifrenizi kendim girdim diye hatırlıyorum. Kendisi yapmazsa da Technopat incelemesindeki değerleri girersin, olmazsa da Türk Telekomu ararsın anlatırlar. O çok dert etmen gereken bir şey değil, ben hiç zorlanmadan halletmişim ki hatırlamıyorum bile.

Otomatik ayarlamadan kastınız nedir bilmiyorum ama kullanıcı adı ve şifrenizi kendim girdim diye hatırlıyorum. Kendisi yapmazsa da Technopat incelemesindeki değerleri girersin, olmazsa da Türk Telekomu ararsın anlatırlar. O çok dert etmen gereken bir şey değil, ben hiç zorlanmadan halletmişim ki hatırlamıyorum bile.
Otomatik ayarlama derken; modeme format atıyorum reset yani sonra 2-3 dk içinde bilgileri ben girmeden modem kendini otomatik kuruyor.

Modeme reset atarsan fabrika çıkışlı ayarlarına girerken kullanıcı adı ve şifre, modem adı ve şifre otomatik belirlenir bu bütün modemlerde vardır. Senin kendi kullanıcı adı, modem adı ve şifre belirme imkanın var. Modem marka modelini Google yazarak wireless adı ve şifre belirleme imkanın elbette var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı