Türkçe bilgisayar mühendisliği okunur mu?

hakangu

Picopat
Yer
Konya
Aslında bu sene mezuna kalayım demiştim ama bilgisayar mühendisliği geliyorken kaçırmak da istemiyorum.
Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgisi olan varsa, Marmara Üniversitesi'nin Türkçe bilgisayar mühendisliğine gidebiliyorum. Okulun başarı sırası 36k.
İngilizce olarak en yakın Ankara'daki Çankaya Üniversitesi'ne gidebiliyorum.

Marmara'ya gitsem kendi imkanlarımla İngilizce öğrensem sıkıntı olur mu? İstanbul duruken Ankara tercih etmek istemiyorum. Gerek iş imkanları gerekse de şehir hayatı için.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda pek müsait değilim, sıralamalara bakmayacağım ama senin bahsettiğin bölümün Türkçe olması değil, teknoloji fakültesi olması sorun. Ankara Üniversitesinin o civarda belki daha düşük sıralaması olması lazım. Ben olsam oraya giderdim.

Ankara'nın Türkçe olan oradan biraz daha aşağıda, gidilebilir.
Gazi var.
Eskişehir Teknik de varmış. Hem İngilizce.

İstanbul Üniversitesini de dene bence.

Bölümleri sadece taban puanı olarak değerlendirme. Tavan puanlarına da bak. Nerelere kaç puanlı adamların girdiğini gör. 36k yaptıysan illa 36-37k'lık yere girmen gerekmiyor.

Son düzenleme:
teknoloji fakültesi olması sorun.

Sanırm teknoloji fakültesi olması mühendislik fakültesi olmasına göre bir eksi, peki.

Sıralmam 34K illa İstanbul istememin sebebi iş bulabilmek için. Eskişehir Teknik de düşünülebilir üstelik İngilizce.
Size şunu sorayım bu sıralama ile gidersem işsiz bir bilgisayar mühendisi olarak kalır mıyım?
Çünkü öğretmenlerim diyorki kendini istediğin kadar geliştir iş yok.

Etrafımdaki herkes mezuna kal tıp için çalış diyorlar. :(

Sanırm teknoloji fakültesi olması mühendislik fakültesi olmasına göre bir eksi, peki.
Bir değil, çok eksi.
Bölümün hocalarının okudukları okullara, mesleklerine bakın.

Size şunu sorayım bu sıralama ile gidersem işsiz bir bilgisayar mühendisi olarak kalır mıyım?
Sanmıyorum. O sıralamayı yaptıysan boş birisi değilsindir.
İstanbul olunca kucağına iş fırlatmıyorlar.

Çünkü öğretmenlerim diyorki kendini istediğin kadar geliştir iş yok.
Öğretmenlerin salak. Ban yersem yiyeyim. 6 basamaklı sıralamalarla öğretmenlik okuyanlara desin onu.

Bir değil, çok eksi.
Bölümün hocalarının okudukları okullara, mesleklerine bakın.

Sanmıyorum. O sıralamayı yaptıysan boş birisi değilsindir.
İstanbul olunca kucağına iş fırlatmıyorlar.

Öğretmenlerin salak. Ban yersem yiyeyim. 6 basamaklı sıralamalarla öğretmenlik okuyanlara desin onu.

Çok özel olmayacaksa sizin hangi üniversiteden mezun olduğunuzu ve iş bulma sürecinizi (süresi, çalışma koşulları vs.) sorabilir miyim?

Mezun olmadım. Okuyorum. Okulu ve bölümü söylemeyeceğim. Ben alakasızım.

Çok merak ediyorsan büyük firmaların LinkedIn hesaplarına bak. Çalışanlarının nerelerden mezun olduklarını gör.
250 bin sıralama ile olan Türkçe mühendisliklerden bahsetmiyoruz. Bir YDS'ye bakar İngilizce bildiğini kanıtlaman. Düzgün iş yapan kalifiye elemana iş var.

Yeni konular

Geri
Yukarı