Türkçe Klavye, İngilizce Windows ile sorun yaratır mı?

Turamiar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhabalar.

Yakın bir zamanda msi ge70 2OE (freedos) ve win8 64bit OEM ENG almayı düşünüyorum. Bildiğiniz gibi tek bir 64bit'lik bir dvd ve single language'de geliyor ve galiba sonradan yasal bir şekilde dil değiştirmek olanaksız oluyor. Üst düzeyde bir ingilizcem olduğu için ingilizce sürümünü alıyorum, fakat fazla deneyimim olmadığından tereddütte kaldım. Klavye ile ilgili sorun çıkar mı acaba? Yani türkçe klavye olacak fakat işletim sistemi ingilizce. Arada uyumsuzluklar olabilir mi? Örneğin: klavye dilinin bazen uyuşmaması ve özellikle office'teki yazı işleri gibi.

Tamam. O zaman şöyle anlıyorum; tek dil olmasına rağmen, klavye seçeneklerinde bana TR Q ve US klavye olarak iki farklı dil seçeneği sunulacak, türkçe yazı ve işlerimi sorun olmadan yapabileceğim ve sadece programları, arayüzleri vs ingilizce olarak kullanabileceğim. Aklım single language ve klavye dili karşılaştırmasına takılmıştı ve teyit edeyim dedim. Teşekkürler cevabınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı