Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MustafaHyl

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
Bu konuyu açmayı unutmuştum. Technopat sosyal yeni katıldığım bir yer ve kullanıcıların yorumları, açılan konular çok hoşuma gitti. Katıldığım ilk hafta, açtığım bir konuda 'Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj' diye bir uyarı cezası aldım ve ceza bir günlüktü. Yaptığım şey ise açtığım konuda verilen cevabı yanıtlarken mobil uygulama kullanıyordum ve telefonun klavyesi o sırada ingilizce karakterde kalmış, bu yüzden ufak bir hata yapmışım. Bu hata anında bana 1 günlük ceza olarak geldi. Düzeltmeme fırsat bırakmadan ufacık bir hatayı anında cezaya çevirmek bence uyarı olarak yanlış bir şey ayrıca buraya yeni katılan birisi için çok yanlış. Konularda çok fazla dolaşıyorum ve bu tarz yazım hataları yapan çok kullanıcı varken benim ceza almam çok üzücü oldu. Eski konularda dahi yazım kurallarına uymayan, noktalamalara dikkat etmeyenler var ve bunlar ne düzeltilmiş ne de ceza verilmiş.

Bununla birlikte yapmış olduğunuz Türkçe hatası İngilizce karakterden değil. Siz bayağı 4-5 adet hata yapmışsınız. Zaten aldığınız ceza da yazdığınız mesajdan hemen sonra değil, bir süre sonra verilmiş. 1 saati geçtikten sonra isteseniz de mesajı düzenleyemezsiniz.

Açtığım konu neden kapatıldı anlamıyorum. Konuya cevap yazamıyorum. Yaptığım hatayı gösterseniz bende görsem. Ayrıca ben cevap verdim yarım saat sonra eve geldiğimde, bilgisayardan giriş yaptım ve ceza aldığımı fark ettim. Benim burada belirtmek istediğim şey uyarı yapılmadan ceza almam ilk defa hata yapıyorum ve uyarı demek ceza vermek demek değil. Ayrıca ilk cezanın 1 günlük olması bence çok fazla.

P harfi büyük olacak, soru işareti yok. Bunun için uyarı almadan 1 günlük ceza almak bana saçma geldi.

YouTube'dan kalite kaybı olmadan 4K video indirme
Yazım kuralları ile dikkatimi çeken konular aklıma gelmedi ama uyarı örneği olarak bunu gösterebilirim.
Hatta bulmama gerek yok, yine aynı konuda yapılmış bir hata var. Cümleye 've' ile başlanmaz. Fakat bu konuda 2 kere aynı hata yapılmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı