Türkiye'de bilim üzerine yayın yapan TV kanalı var mı?

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Tabii ki burada belgesel kanallarından bahsetmiyorum Türkiye de belgesel kanalları var ancak bahsettiğim, Discovery science, ya da da vinci gibi yaratıcı ve bilim üzerine açılmış özel kanallardan bahsediyorum. Türkiye de belgesel üzerine kanallar var ancak bazı kanallar var sırf özellikle bilim üzerine yayınlar yapıyorlar özellikle en çok izlediğim kanallardan biri de Discovery science, son günler de ise da vinci kanalını izliyorum ancak da vinci genel de ergen ve çocukların yaratıcı gelişimi üzerine yayın yapan bir kanal Discovery science ise bilim üzerine her şey var ayrıca teknik bilim, nano teknoloji ve makine ve dijital tasarım, üzerine bu kanal da her şey var Türkiye'de ise sanırım TRT belgesel var ancak ülkemizdeki belgesel kanallarında bilim üzerine pek bir şey bulamıyoruz ya da içerik üreticileri Türkiye de bilimin çok iş yapmayacağını bildikleri için pek bu alan da yoğunlaşmıyorlar ülkemiz de daha çok gündüz kuşaklarında aile tartışmaları, kayıp bulmak cinayet araştırmaları, ya da gırgır şamata Türkiye de daha çok reyting alan program içerikleri.

bilim kanalı 3.jpg

Ekran görüntüsü 2022-12-22 203440.jpg

Düzeltme: Arkadaşlar başlık düzeltmesi yapamadım başlık:

Türkiye de bilim üzerine yayın yapan TV kanalı var mı? Şeklinde olacaktır. Kusura bakmayın​

TV üzerinde normalde yapan yok diye biliyorum. Ona yakın benzerde YouTube üzerinde türkçeleştirerek yapan Barış Özcan abim var.

Ben ulusal televizyon kanallarından bahsediyorum ya da internet televizyon kanalları dahil (YouTube kanalları hariç) ayrıca ülkemiz de bilim çok reyting alan bir alan değil.

Geri
Yukarı