Türkiye'de futbol maçı anlatan spikerler

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Anlamakta zorluk çektiğim ve midemi bulandıran, sinirimi bozan bir durum söz konusu. Gerçekten bu tuhaf insanlar maç anlatırken neden avazı çıktığı kadar bağırıyorlar en ufak pozisyonda bile? Yemin ederim maçtan soğutuyorlar insanı. :) Sizce de tuhaf ve saçma değil mi?

Bence TRT spikerlerini saymazsak beinSports spikerleri gayet iyi. İngiliz spikerler gibi sadece dümdüz maç anlatınca heyecan olmuyor :D

Bi ara Hollanda Lig maçı izliyordum. Biraz Pc'ye dalmıştım. Sonra baktım gol olmuş. Ne çığırma ne bağırma. :) Burda olsa süpeeee bir gooolll... Muhteşem vurduu... diye avaz avaz sesle bir anda şoka girerdik. 😀 Attığı gol de sıradan bir gol oysa. Ölmüş olan futnolu diriltmeye uğraşıyorlar.

Özel anlarda olur böyle tamam ona lafımız yok ama 3. Lig Play off oynanıyor adam deli gibi bağırıyor. Sanki Şampiyonlar Lig finali oynuyor takım. 🤪 Kanal değiştiriyorum ben de hemen. Bence kelime dağarcıkları az ve bilgileri eksik olunca çığırmak en basit yöntem oluyor gibi. :) Çünkü roman ve şiir okumayan bir topluma dönüştük.
...
İdeal bir maç anlatımı mesela. Ne varsa eskilerde var. Yeniler tam rahatsız. :)
...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı