Türkiye'de inançsız olmak

Lütfen okuyun, İngiliz bı popcu müslüman oluyor(ismi Yusuf İslam oluyor) ve diyorki iyiki müslümanları tanımadan kur anı, hz. Muhammed (sav) in sünnetlerin tanıdım. Eğer ilk müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım diyor. Bakın bizim toplumca sorunumuz şu biz 5 vakit namaz kılınca oruç tutunca hemen en iyi müslümanın kendimiz olduğunu zannediyoruz. Biz müslüman gibi yaşamıyoruz. Size bir şey diyeyim mi. Ben dinimizde alakalı bir sorum olduğunda cami imamlarına sormam. Risale i nur dan cevap alırım. Bu ahir zamanda günahlar sefahat o kadar arttıki müslümanım diyen kişi bile müslüman değil gibi. Benim bir arkadaşım var babası imam yani babasına üzülüyorum. Oğlunun durumu ateistten kötüdür. Ben asla ateistleri, Hristiyanları vb. kötülemiyorum. Okullarda din dersi var orada İslam anlatılıyor. Çok yanlış anlatılıyor. @İçimdeÖlenbiriVar yani kardeşim eğer imanla alakalı bir sorum varsa (istediğin olabilir, ayıptır sorulmaz felan deme aklına takılan herşey olabilir) dediğim gibi risale i nur da ara. İstersen sana bir site önereyeyim. Bu sitede istediğin soruyu aratabilirsin. Site ismi SORULARLA İSLAMİYET

Sizinki yine iyi benim babam benim agnostik olduğumu bilmiyor ve İslam'i postlar gördüğünde "kafire olüm! Yaşasın cehennem!" falan söylüyor tahrik oluyorum.

Sizinki yine iyi benim babam benim agnostik olduğumu bilmiyor ve İslam'i postlar gördüğünde "kafire olüm! Yaşasın cehennem!" falan söylüyor tahrik oluyorum.

Benim annem inanmayan insanların her türlü kötülüğü ve iğrençliği yapacağını söylüyor ben de Müslüman'lardan örnek verip bak seninkiler bunu bunu yapıyor deyince de onlar gerçek Müslüman değil diyor . Onlar gerçek Müslüman değil argümanı bana hep saçma gelmiştir onlarca farklı çevirisi var kuranın ya onların inandığı doğruysa ya senin inandıkların ayet büküyorsa?

@aszx şeriat her yerde aynı işleniyor. Din her yerde aynı uygulanıyor. Artık yok şunlar yanlış yok bunlar doğru demeyi bırakın. Herkes dinini kendi içinde yaşasın. Türlü türlü mezhep, ibadet alanları gibi şeyler gerçekten İslam'a uygun mu? Birisi aleviyim Ömer'den nefret ediyorum der. Diğeri tam tersidir. Ya biz özal zamanında bu din yüzünden Azerbaycan'a yardım göndermedik. Ne İslam'ı arkadaşım?

Dinini git kendi içinde yaşa, yeter.
İnsanlar dinleri için savaştı, kurbanlar verdi. Kadınlara hayvan gözüyle bakıldı. Suudi kadınları neredeyse düne kadar araba süremiyor dışarı çıkamıyordu. Ramazan gelir yemek yiyemezsin su içemezsin. Sabahın köründe yüksek seste ezan dinlersin. Her köşe başı camii, nerede kiliseler? Türkiye de Hristiyan yok mu hiç?

Oteller yakıldı bu ülkede mezhep mücadeleleri yüzünden. İnsanlar inancını açıklamaya çekiniyor, bu mu modern Türkiye? Cumhuriyet dün olduğu gibi bugün de din ile uyutuluyor. Ben inanmıyorum arkadaşım. Ramazan ayında yemeğimi de yerim suyumu da içerim. Bilmediğim bir dili yüksek seste duymak zorunda mıyım ben?

Kimsenin inancına saygım kalmadı benim. Al Müslüman kardeşlerin, milyonlarcası ülkede. Aman ne kadar da Müslüman. İnsanın giyimine kuşamına karışma yetkisini peygamberin mi veriyor? Hayır. Allah'ın mı veriyor? Hayır. Yok şöyle gavur böyle gavur. Sen Yunan'larla iç içe yaşamış adamsın. DNA testi yapsan Yunan çıkacaksın osmanlı torunuyum diye geziniyorsun. Osmanlı soyu falan kalmadı arkadaşım. Şeriat da artık öldü.

Milenyum çağında hala daha din konuşuyoruz. Dinini içinde yaşamak bu kadar zor olmamalı. Sözlerim genele, üstünüze alınmayın.

Bizde öyle birşey yoktu ama her perşembe akşamdan geceye kadar zikir yapardık.

Bizde öyle birşey yoktua ama her perşembe akşamdan geceye kadar zikir yapardık.
Rabıta-i Şerif a̵͔̓̆͑k̴̨̰͗̀̏ı̵̧̎͜ḽ̵͈̀͑͘͜ ̸̨͈̈́̅s̴̼̗͇͗ą̶͙̘̍͛͐ğ̸͎̼̉͝ͅl̴̛̞ı̶̡͙̓ğ̵̡͖̲͋͋̿ı̶̰̰̙͊̌n̸̬͖̑̊ı̶̮̳̽͌̕ ̵̬͖̀̌͠k̴̢̆͘a̶͉̎͒́y̵̝͊̇b̵̠̿ḛ̷̌ẗ̷̙́

Benim ailem geri kafalı olduğu için dinler hakkında hiçbir şey bilmez öyle atıp sallar maalesef ailemden ayrılana dek bunlar ile yüzleşmek zorundayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…