Türkiye'de inançsız olmak

Bu halktan tiksiniyorum ya. Dincisi, yobazı hepsi ayrı dert. Zaten böyle cahil, yobazlar yüzünden bu haldeyiz.
Aslında böyle değildik, zaten kimse de başta islamı olduğu gibi kabullenmedi, önce alevilliği kabul ettirdiler bizim eski inanca biraz benziyordu davranışlar vs. sonra arap hocalar ithal ettik onlar inandığımız şeylerin yanlış olduğunu söyledi yavaş yavaş araplaştırıldık.

Kanka korkutularak yetiştikleri için agresif oluyorlar normal

Günümüzde Ateistler gösteriş için oluyor genellikle. Bakıyor Allah yok gibi internette bakıyor 1-2 kaynak AAA hadi Ateistim. Sonrasında soranlara Ateistim falan açıklıyorlar saçma iş. Sorana Müslüman'ım de geç hiç uzatma. Geri kafalı olanlar çıkabiliyor. Kendi dinini kendin yaşamalısın.

Türkiye'de hristiyanım çokta fazla söylemem fakat sınıfta okul da yayıldı ve ne arkadaşım kaldı ne bir şeyim her şey bi anda kül oldu gitti, ve bu arkadaşlar da inançlarını "saygılı huzurlu hak dini" olarak belirtmeşlerdi bana. ve şu an bana kin besleyen bile var küfürler fakat aldırış etmiyorum çünkü imza da yazdığı gibi insanlara dinsel yaklaşmayı kesin emin olun böyle şeylerin sonu yoktur.

Bir yaratıcının olduğu aşikar. Gerisi sana kalmış. Dışlanma her yerde var. Amerika'da yaşasan mesela zencilere ayrımcılık yapıyorlar. Onlar da medeniyet yani. İtalya'da Müslümanlar'a ayrımcılık yapıyorlar.

İnsanların inancına saygı duyduğun sürece bence pek bişey olmaz.
İnsanlara inancını söylemezsin olur biter.
Bu arada "Ateistler inançsız değil". Ateistler evrenin tesadüfen oluştuğuna yada önceden beri var olduğuna sürekli yeniden oluştuğuna inanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…