Türkiye'de neden bu kadar fırsatçı var?

67 oyun var diyor. Hepsi korsan değilse benim ismim olmasın.

İsterse 1000 oyun olsun yine o kadar etmez zaten ben alınca direk kırdıracağım napayım oyunu?
M.

Birkaç zamandır Core 2 Quad fiyatlarını takip ediyorum. Örnek vereyim, bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce Q6600 60TL'ye bulunabilirken şimdi fiyatı +100 TL oldu. Q8400 80TL iken 150TL gibi bir fiyata çıktı. Nedendir bilinmez ama sorsan şu kadar kişi bu fiyata satıyor o zaman bende satayım kafası... Pentium Dual Core E2140'ı 150 TL'ye koyanı gördüm yahu!

Maalesef. Çoğu yönden ülkemi artık sevmiyorum bende ekonomi, eğitim gibi konularda 20. yüzyıl avrupasından bile geriyiz. (Siyasete girme imkanım olsa daha detaylı anlatırdım ama öyle bir imkanım yok)
İnsanlar artık salaklaşmaya başladı çünkü GT730'a 650 TL yazan birisi fırsatçı değil aptaldır. O yüzden o ürünleri görünce asla ve asla satın almamak ve çevremizi uyarmak gerek ki 650 TL'ye GT730 satmayı görsünler.

Piyasayı bilen adamlar zaten bunlardan uzak durur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
,

Bunu gören uçuyor!

:D bunun yerine gider sıfır 2020 model bir araba alırım.
ilan siteleri parali olmadimi hal boyle oluyor. SATA'si yok onlarin ilani koyuyolar koyduklari gibi duruyor bunun gibiler yuzunden ikinci el sitelerine bakmiyorum bile.
Harbiden ya adam sadece ps3 yazmış kaç gb diyorum bilmiyorum diyor kırıkmı diyorum bilmiyorum diyor ama yinede 1000 lira diyor.
Ülkenin ekonomik çöküşü belki de insanları böyle yollara sürüklüyor. Yani şöyle düşünmek lazım. Bir arabanın 0 değeri 150.000 lira olsun. Aynı model ikinci eli 135-140'lara hatta 150.000 lere satıldığına şahit oluyorum. Burda aslında insanlarda ki korku özellikle orta gelirli insanların satarsam başka bir şey alamıyorum korkusu. Bu da ülkemizin refah seyisenin düşüklüğünden kaynaklanıyor. Zira buna benzer olayların yaşandığı bütün ülkelerde ekonomik olarak üst seviye de değiller.

Kısacası genel manada aç kalma, açıkta kalma, ihtivacı olan yenisini alamama gibi sorunlar insanları bu tarz şeylere teşvik ediyor. ÖTV ve KDV gibi özellikle tüketici ürünleri için bu kadar yüksek olmaya devam ettiği sürece ve dövizin bu kadar yüksek olduğu bir ülkede şaşırmıyorum.
En baştan adaletli vergi sistemi yok. Örneğin Mücevher,yat,villa gibi lüks sayılmazken(ülkemize göre) oyun konsolları pc ekipmanları ve nerdeyse tüm elektronik ürünler lüks sayılıp ekstra vergi vermek zorundayız. Örneğin şu konsollara gelen son %50 vergi sözde Yerli Üretimi desteklemek amaç ama türkiyede yerli bir marka konsol gören veya alan varmı ?

Son düzenleme:
67 oyun var diyor. Hepsi korsan değilse benim ismim olmasın.

Gitsen 100 TL'ye her yere attırırsın.
[

Kul hakkına giriyorlar ama sonra "elhamdülillah müslümanız" demeyi de biliyorlar yazık cidden yazık.

Haklısınız konu besinde olsa teknolojide olsa fırsatçılar peşimizi bırakmıyor.

Size soruyorum bir "teknolojik" ürününüz var. 200'e aldınız. 250 olmuş şu an ve siz 230'dan mı koyarsınız 180'den mi? Adama diyorum bunun ikinci el düşüşü yok mu adam bana ev fiyatı söylüyor. Sanki altın gayrimenkul satıyor kafayı yiyeceğim.
İsterse 1000 oyun olsun yine o kadar etmez zaten ben alınca direk kırdıracağım napayım oyunu?
M.

Maalesef. Çoğu yönden ülkemi artık sevmiyorum bende ekonomi, eğitim gibi konularda 20. yüzyıl avrupasından bile geriyiz. (Siyasete girme imkanım olsa daha detaylı anlatırdım ama öyle bir imkanım yok)

Piyasayı bilen adamlar zaten bunlardan uzak durur.

:D bunun yerine gider sıfır 2020 model bir araba alırım.

Harbiden ya adam sadece PS3 yazmış kaç GB diyorum bilmiyorum diyor kırıkmı diyorum bilmiyorum diyor ama yine de 1000 lira diyor.

En baştan adaletli vergi sistemi yok. Örneğin mücevher, yat, villa gibi lüks sayılmazken(ülkemize göre) oyun konsolları PC ekipmanları ve neredeyse tüm elektronik ürünler lüks sayılıp ekstra vergi vermek zorundayız. Örneğin şu konsollara gelen son %50 vergi sözde yerli üretimi desteklemek amaç ama Türkiye'de yerli bir marka konsol gören veya alan var mı?

Bir de adam ürünü 200'den koyacaksa 300 yazıyı 200'e veririm diyor. Böyle böyle piyasayı yükseltiyor. Bari 230 220 yaz öyle düş. Sonra başkası görüyor o koydu ben de koyayım. Bu yüzden ikinci ele karşıyım. Bir de 2000 TL'ye PS4 alanlar 3500'e satıyor. Sanki sen o aleti kullanmadın, Joystick'i eskitmedin, makineyi zorlamadın, garantisini bitirmedin, hatta direk fabrika sürecine geri döndürdün.

Son düzenleme:
Gitsen 100 TL'ye her yere attırırsın.
[

Size soruyorum bir "teknolojik" ürününüz var. 200'e aldınız. 250 olmuş şu an ve siz 230'dan mı koyarsınız 180'den mi? Adama diyorum bunun ikinci el düşüşü yok mu adam bana ev fiyatı söylüyor. Sanki altın gayrimenkul satıyor kafayı yiyeceğim.

Bir de adam ürünü 200'den koyacaksa 300 yazıyı 200'e veririm diyor. Böyle böyle piyasayı yükseltiyor. Bari 230 220 yaz öyle düş. Sonra başkası görüyor o koydu ben de koyayım. Bu yüzden ikinci ele karşıyım. Bir de 2000 TL'ye PS4 alanlar 3500'e satıyor. Sanki sen o aleti kullanmadın, Joystick'i eskitmedin, makineyi zorlamadın, garantisini bitirmedin, hatta direk fabrika sürecine geri döndürdün.

Vallahi billahi kardeşimle blur pes FIFA oyanamk için bakıyorum en çok da keşke şu PS3 Türkiye için sıfır üretilse ya gider direk alırım yeminle hem fırsatçılara imkan kalmaz.

1070 Tİ 4200 TL

GTX 960 1100 TL

Herkes uyanık olmuş yani fırsatçı. Yakaladığı yerde yakaladığı kişiyi öpecek.

1070 Ti 4200 TL.

GTX 960 1100 TL.

Herkes uyanık olmuş yani fırsatçı. Yakaladığı yerde yakaladığı kişiyi öpecek.

Bence GTX960 GTX 1070'den iyi 1 2 FPS oynuyor ama 2. eli asla bu kadar etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı