Türkiye'de neden yangın musluğu yok

Yusuf1283

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080, İntel 13700HX, 32GB SAMSUNG RAM, 2 TB SSD
Merhaba arkadaşlar. Bu aralar kafama çok takılıyor. Bu Amerika'daki gibi bizde de neden kırmızı-sarı renkli yangın muslukları yok? Ya da çok az sayıda? Ya da neden artırılmıyor? Bu çok önemli bir konu değil mi?

Son düzenleme:
Eskiden sanki daha fazla vardı. Öyle hatırlıyorum.
Var ama çoğu kırmızı değil.
Mesela nerede var? Şahsen bizim buralarda hiç yok ancak büyük AVM'lerde rastlayabilirsen şansına 1 tane felan görüyorsun. Çok önemli olmayan (AVM dışı) yerlere koymuyorlar ki AVM'ler de sanırım kendileri özel yapıyorlar kendi alanları içinde.

Bizim okulun yanında var hemen, kırmızı renkli.
Bilmiyorum kardeş. Belediyeye şikayet ederim yaparlar herhalde bizim buraya da. Daha ülkemizde şehir altyapıları ve sokak biçimleri adam akıllı Amerika gibi düzgün olmadığı için çok fazla yangın musluğu yapamıyorlar sanırım.

Bizim okulun yanında var hemen, kırmızı renkli.
Ben Kocaeli'de yaşıyorum. Belki İstanbul, İzmir, Ankara daha fazla belediye hakimiyetinde olduğu için sizinkinde vardır.

Son düzenleme:
Bilmiyorum kardeş. Belediyeye şikayet ederim yaparlar herhalde bizim buraya da. Daha ülkemizde şehir altyapıları ve sokak biçimleri adam akıllı Amerika gibi düzgün olmadığı için çok fazla yangın musluğu yapamıyorlar sanırım.

Ben Kocaeli'de yaşıyorum. Belki İstanbul, İzmir, Ankara daha fazla belediye hakimiyetinde olduğu için sizinkinde vardır.
Manisa'da yaşıyorum hocam. Ama yinede az yangın musluğu var. Yangın musluğundan önce ülkemizin orman yangınlarınada müdahale etmesi lazım bide.

Geri
Yukarı