Türkiye'deki bir üniversite yurt dışında bir üniversiteye etki eder mi?

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
@strigoi, hocam yani mezunları aşırı fazla. Ben de bir öğretmenim, kaldı ki 3 tane şehre yeni ELT bölümü açıldı. Şu an kaçıncı sınıfsınız, bilemiyorum. Ancak ölmez sağ kalırsak bu lafımı hatırlayın, büyük ihtimalle ELT'de tıkanacak.
11'im şu an hocam. Dediğiniz gibi olabilir, bilmiyorum. Ben bir şey sormak istiyorum size öğretmen oldugunuz için. Yurtdışındaki üniversite kabul alımları nasıl işliyor? Ben lisans için Norveç'teki bir üniye gitmek istiyorum. Ve Türkiyede okuduğum üniversite, yaptığım spor aktiviteleri vs. başvuruda avantaj sağlıyor mu? Nasıl değerlendiriyorlar acaba? Gidebilmesi kolay mı?

@strigoi, hocam öncelikle dil yeterlilik seviyenizi kanıtlamalısınız. Onun dışında her üniversitenin farklı şartları oluyor, gitmek istediğin üniversitesinin şartlarına bakmalısın.
Onu biliyorum hocam, zaten çoğu üniversitenin şartları birbirine benziyor da ben şeyi öğrenmek istedim. Mesela başvurunun kabul sürecinde ön plana çıkmak için yaptığımız aktivitelerin, okuduğumuz üniversitenin iyiliğinin kabul sürecinde etkisi falan var mıdır onu öğrenmek istedim çünkü onlar yazmıyor.

Geri
Yukarı