TürkNet Geceleri Hız Sorunu

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
2 aydır yaşadığım sorun hala çözülmedi. Yüzlerce kez destek kaydı oluşturdum. Bazen çözüldü, bazen ise modem kablolamanıza vs. bakın dendi. Sabah 720p canlı yayın izlerken, gece 360p'yi zor açıyor. 2 hafta önce TürkTelekom ekibinden biri gelip, ankastreyi ve modemi kontrol etti. Hiçbir sorun yok. Sorun, bina içi kablolamada. Elektrikçi çağırıp, oksitlenme varsa onun düzeltmesi gerek dedi fakat babam buna yanaşmıyor çünkü ankastrede ki kablolar çok karışık olduğu için, öbür kablolar bozulur diye üstüne almak istemiyor. Ben de TürkTelekom VIP ekibi diye bir destek ekibini duydum. Ücret karşılığı hallediyorlarmış. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada 35Mbps download alıyorum, gece ise sanki 1-2 Mbps'ye düşüyor gibi.

Sorun bina içi içinde ise TT'den elit ekip isteyin, 14₺ işçilik ücreti + kablo masrafı+ 11₺ çağırma bedeli alıyorlar, sanırım kablonun metresi 2₺ olarak hesap ediyorlar. Tabi fiyatlar zamlanmış vs. olabilir. Çağırırken iç tesisat için çağırdığınız belirtin.

Son düzenleme:
Geçen hafta aynı sorunu bende yaşadım. Gece ping 60+ oluyordu download 2 megabit oluyordu çok takılıyordu. Destek kaydı bıraktım sorun yok dendi. Ertesi gün tüm gün internette sorun oldu tekrar destek kaydı oluşturdum açık açık yazdım pingi falan sonra düzeldi.

Bende ilk iki hafta bu sorunu yaşadım. Online desteğe düzeltmemeleri takdirde kullanıcı mahkemesine başvuracağımı söyledim. Ertesi gün düzeldi. Ayrıca akşamları çoğu kişi internete bağlandığı için altyapınızın bağlantı genişliği az geliyor olabilir.

:matrix:
Bende ilk iki hafta bu sorunu yaşadım. Online desteğe düzeltmemeleri takdirde kullanıcı mahkemesine başvuracağımı söyledim. Ertesi gün düzeldi. Ayrıca akşamları çoğu kişi internete bağlandığı için altyapınızın bağlantı genişliği az geliyor olabilir.
Tam olarak ne yazdığınızı söyleyebilirmisiniz? Çünkü en az 15 kere oluşturdum ve olumlu bişey olmadı.
Sorun bina içi içinde ise TT'den elit ekip isteyin, 14₺ işçilik ücreti + kablo masrafı+ 11₺ çağırma bedeli alıyorlar, sanırım kablonun metresi 2₺ olarak hesap ediyorlar. Tabi fiyatlar zamlanmış vs. olabilir. Çağırırken iç tesisat için çağırdığınız belirtin.
Deniyeceğim fakat nerden çağırabilirim? Çağırırsamda yeni kablo masrafına girmem heralde sadece olan kabloyu düzeltmelerini isterim.

Bunu TT abonesi olmayan biri de yapabiliyor mu? Ona göre yapayım ben.
:matrix:

Tam olarak ne yazdığınızı söyleyebilirmisiniz? Çünkü en az 15 kere oluşturdum ve olumlu bişey olmadı.

Deniyeceğim fakat nerden çağırabilirim? Çağırırsamda yeni kablo masrafına girmem heralde sadece olan kabloyu düzeltmelerini isterim.
Aynı şeyi yazın. Lakin şunu ekleyin ''Yeter artık kaç defa yazdım bir çözemediniz bu seferde çözemezseniz Kullanıcı Mahkemesine başvuracağım''

Masa başından size konuşan kişi sadece bir temsilci, size teknik personel lazım, zaten onlarda sahada görev yapıyor. Şimdi TurkNet bazı noktalarda TT ile sürekli iletişimde bazı noktalarda elektrikçi çağırın diyebilirler, bunu ancak hem TT hem TurkNet'e sorarak öğrenebilirsiniz, iç tesisat sorunum var ekip gönderir misiniz veya TT'nin elit ekibinden dolaylı olarak yararlanabileceğinizi sorun.

"Akşamları indirme hızım 33'ten 10'lara kadar düşüyor. Eğer böyle devam ederse tüketici mahkemesine başvuracağım ve başka bir internet sağlayıcısına geçeceğim. Lütfen bu durumu düzeltin." diye yazmıştım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı