Türknet kablo etiketleme

• Konuyu başlatan rwX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 5B

rwX

Kilopat
Arkadaşlar merhaba 6 aya yakın bir süredir Türk.net kullanıcısıyım. İlk ay kurulum uzun sürdü onun haricinde 1-2 kesinti dışında sorun yaşamadım. Fakat geçen hafta yeni binaya taşındım ve nakil işlemi yaptım. Sanırım benden önce çıkan kişi Superonline kullanıcısıydı çünkü TürkNet'in kurulum için gönderdiği eleman Türk Telekom'un portu etiketli olmadığı için kurulum yapamayacağını ve bu işi sadece TT çalışanlarının yapabileceğini söyledi. Bunun üzerine türk.nete bilgi verdim ve etiketleme yapılmasını istedim Türk Telekom'a talebi ilettiklerini söylediler ve 2 gün sonra işlerin hallolduğunu tekrar kurulum için gelineceğini söylediler gelen eleman yine aynı şekilde etiketleme olmadığı için yapamadı. Bunun üzerine TT bölge müdürlüğüne kadar gittim etiketleme için fakat müşterileri olmadığım için hiçbir işlem yapamayacaklarını Türk netin onlarla iletişime geçmesini söylediler. Türk netle konuştuğumda TT ekiplerinin müşteri kaynaklı arıza olarak sorunu tespit ettiklerini söylediler. Sanırım TT ekibi bina içine girmiyor etiketleme için dış hatlara bakıp gidiyor. Bu konuda ne yapmam gerekir? 15 gündür internetim yok. İki tarafta topu diğerine atıyor olan bana oldu.

(Resimde boş beyaz etiketin bağlı olduğu açıktaki iki kablo benimmiş)

Dosya Ekleri

• IMG_20200303_204723.jpg
    IMG_20200303_204723.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 239
Son düzenleyen: Moderatör:
9 Volt luk DC ampul, ampule uygun bir duy ve 9 V'luk bir pil ile halledilebilir. Evdeki telefon hattını pilin + ve - uçlarına bağlayıp aşağıda kabloları ikili ikili, ampulu taktığınız duya bağladığınız kablolara değdirdiğinizde ampulü yakan ikili hat sizin evinize çıkan hattır. Yukarıdan pili söküp, aşağıdan kabloları etiketli kablolara bağlarsanız sorun hallolur ama ekleri YAK konnektörler ile yaparsanız kırılma, kopma, bağlantıda sorunlar gibi istenmeyen şeyleri yaşamamanız için iyi olur.

9 Volt luk DC ampul, ampule uygun bir duy ve 9 V'luk bir pil ile halledilebilir. Evdeki telefon hattını pilin + ve - uçlarına bağlayıp aşağıda kabloları ikili ikili, ampulu taktığınız duya bağladığınız kablolara değdirdiğinizde ampulü yakan ikili hat sizin evinize çıkan hattır. Yukarıdan pili söküp, aşağıdan kabloları etiketli kablolara bağlarsanız sorun hallolur ama ekleri YAK konnektörler ile yaparsanız kırılma, kopma, bağlantıda sorunlar gibi istenmeyen şeyleri yaşamamanız için iyi olur.

Arkadaşın söylediği şey ev içi tesisat değil eve gelen hattı arıyor. @rwX Yapman gereken şey adresinin bağlı bulunduğu TT santraline gidip santral müdürüyle görüşmek istediğini söyle. Santral müdürüne selam sabahtan sonra adresini ver. Biz iki defa etiketleme için iş emri verdik ama sizin saha ekibiniz yaptık deyip kapatmışlar ama etiketleme yapılmıyor, arkadaşa söyleyin geçerken taksın şu etiketi diyeceksin.

Arkadaşın söylediği şey ev içi tesisat değil eve gelen hattı arıyor. @rwX Yapman gereken şey adresinin bağlı bulunduğu TT santraline gidip santral müdürüyle görüşmek istediğini söyle. Santral müdürüne selam sabahtan sonra adresini ver. Biz iki defa etiketleme için iş emri verdik ama sizin saha ekibiniz yaptık deyip kapatmışlar ama etiketleme yapılmıyor, arkadaşa söyleyin geçerken taksın şu etiketi diyeceksin.
Yarın sabah ilk iş öyle yapacağım fakat beni santral müdürüyle görüştürürler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı