TürkNet Kopma ve Ping Sorunu

kafkasoid

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
TürkNet kullanıcısıyım. Şu ana kadar böyle problemler yaşamadım. Ancak son 2 gündür internetimde kopma ve ping sorunu yaşıyorum. Wi-Fi kullanıyorum. İnternetin kopması Wi-Fi simgesine yansımıyor. Örneğin LoL oynarken bazen aşırı ping gözüküyor bazen de ping gözükmüyor ancak pingli gibi hareket ediyorum. (3-5 sn takılma vs.) Ancak sorunu sadece laptobumda ve kendi telefonumda yaşıyorum. Evdeki diğer hiçbir cihazda böyle bir sorun yok. Bu yüzden de Türknet'i aramayı düşünmedim. Ablamın laptobundan test ettim. Kopma vs. olmadığını söylüyor. 1080p videoyu takılmadan izliyorum. Geçen hafta kendi laptobuma Photkey yükleyip geri silmiştim. Sorunun bundan kaynaklandığını sandım ancak aynı durum iPhone 5'te de olunca vazgeçtim. Sorunun kaynağı nedir, nasıl çözülür? Yadım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de TurkNet kullanıcısıyım. Comodo DNS kullanırken aynı şey geldi başıma. OpenVPN DNS adresleri ile değiştirerek sorunu çözdüm.
Sizde de DNS adresleri varsa değişiklik gerekebilir. Şu an TurkNet ile ilgili bir sorun yaşamıyorum.

Ben de TurkNet kullanıcısıyım. Comodo DNS kullanırken aynı şey geldi başıma. OpenVPN DNS adresleri ile değiştirerek sorunu çözdüm.
Sizde de DNS adresleri varsa değişiklik gerekebilir. Şu an TurkNet ile ilgili bir sorun yaşamıyorum.
Otomatik DNS kullanıyorum. Değiştirmeli miyim yani? Tam anlayamadım kusura bakma pek bilgim yok.

Otomatik DNS kullanıyorum. Değiştirmeli miyim yani? Tam anlayamadım kusura bakma pek bilgim yok.
Otomatik DNS ise bağlantı sağlığı etkilenmez. Sizin değişiklik yapmanız gerekmez.

Ben sadece ağ güvenliği için ve az da olsa engelleri aşmak için DNS kullanıyorum.
Mesela Wikipedia, yasaklı torrent siteleri falan OpenVPN DNS adresleri ile aşılıyor.

Tarayıcım bazen DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası ile internet bağlantısı yok diyor. Nedir hocam bunun derdi anlayamadım gitti.

Tarayıcım bazen DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatası ile internet bağlantısı yok diyor. Nedir hocam bunun derdi anlayamadım gitti.
Bağlantı yok diyor. DNS sunucularından yanıt gelmiyor.
Bazen modemi yeniden başlatmak çözüm olabilir. Bunu bir deneyin.
İsterseniz sonra OpenDNS adreslerini kullanmayı deneyin:
208.67.222.222
208.67.220.220

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı