TürkNet Verebileceği Doğru Hızı Gösteriyor Mu ?

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar TürkNet internetini araştırıyordum ve evimde 15 Mbps verebileceğini gösterdi adres sorgulamada. Kablonet kullanıcısıyım ve evimde 100 Mbps hızı canlı olarak gördüm. Aklıma takıldı az göstermesinin sebebi nedir ?

Çözüm
Türknet Türk Telekom altyapısını kullandığı için ve bulunduğunuz bölgede ADSL kullanılabildiği için 15 Mbit gösteriyor. Kablonet ise kendi fiber altyapısından hizmet verir ve fiber hizmette hız sınırı yoktur. Aynı altyapı olmadığı için farklı gösteriyor.

Bende sorguluyorum. Arada 15 verir iken bazen 35 veriyor alabileceğim hız olarak.
Bunun nedeni de 35 gösterdiği zaman boşta VDSL portu var fakat 15 gösterdiği zaman boşta VDSL portu yok sadece ADSL portu var.
Türknet Türk Telekom altyapısını kullandığı için ve bulunduğunuz bölgede ADSL kullanılabildiği için 15 Mbit gösteriyor. Kablonet ise kendi fiber altyapısından hizmet verir ve fiber hizmette hız sınırı yoktur. Aynı altyapı olmadığı için farklı gösteriyor.

Bende sorguluyorum. Arada 15 verir iken bazen 35 veriyor alabileceğim hız olarak.
Bunun nedeni de 35 gösterdiği zaman boşta VDSL portu var fakat 15 gösterdiği zaman boşta VDSL portu yok sadece ADSL portu var.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı