Tüy döken ve neşesiz kuş hasta olabilir mi?

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tüy dökümü ve boş yumurtlamadan sonra kuşum sürekli uyuyor ve sürekli tüylerini kabartıyor, hiç neşesi yok (Eskiden bayağı öterdi.) ve çok halsiz. Ayrıca ellediğimiz zaman kendini hiç savunmuyor. (Eskiden ısırırdı.)
Sizce ne olmuş olabilir? Ne yapılabilir bu durumda?
(Eşi yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimki de aynı şekilde şu an. Eskiden çok öterdi şu an sadece uyuyor. Meyve, hafif sirkeli su ile beslemeye çalışıyorum ama bilmiyorum. Havalar bir tık soğuk acaba ondan olabilir mi ?

Dışkı fotoğrafı almam gerekiyor.
1617191615536.png

Geçmiş olsun, kuşunuzun dışkısı hafif sulu ve dağınık. Dışkı çok iyi gözükmüyor. 3 gün probiyotik veya multivitamin desteği sağlayın. 8-12 saat suyun içinde kalsın, sonrasında suyunu tazeleyin. Haşlanmış patates de verilebilir bu süreç içerisinde. Marul, salatalık gibi fazla sıvı içeren meyve sebzeleri vermeyin.

İlaç olarak veteriner bakmadan bir ilaç önerisi yapamam. İlaç almak için veterinere gidebilirsiniz.

Geçmiş olsun, kuşunuzun dışkısı hafif sulu ve dağınık. Dışkı çok iyi gözükmüyor. 3 gün probiyotik veya multivitamin desteği sağlayın. 8-12 saat suyun içinde kalsın, sonrasında suyunu tazeleyin. Haşlanmış patates de verilebilir bu süreç içerisinde. Marul, salatalık gibi fazla sıvı içeren meyve sebzeleri vermeyin.

İlaç olarak veteriner bakmadan bir ilaç önerisi yapamam. İlaç almak için veterinere gidebilirsiniz.
8 saat suyun içinde kalsın derken neyi kastettiniz tam olarak? Kuşu suyun içine atıp 8 saat boyunca orda mı bırakacağız?

8 saat suyun içinde kalsın derken neyi kastettiniz tam olarak? Kuşu suyun içine atıp 8 saat boyunca orda mı bırakacağız?
Hayır tabiki de. Probiyotik veya multivitamini, kuşun tam dolu suluğunun içine 5-6 damla damlatın. Probiyotik veya multivitamin kattığınız su, kafes içinde 8 ila 12 saat arasında kalsın. Fazla kaldığı taktirde sıkıntı yaratabilir çünkü. Bunu kast ettim.

Hayır tabii ki de. Probiyotik veya multivitamini, kuşun suluğunun içine 5-6 damla damlatın. Probiyotik veya multivitamin kattığınız su, kafes içinde 8 ila 12 saat arasında kalsın. Fazla kaldığı taktirde sıkıntı yaratabilir çünkü. Bunu kast ettim.

Çok teşekkürler ilgili cevaplarınız için, dediklerinizi uygulayacağım.
Hayır tabiki de. Probiyotik veya multivitamini, kuşun tam dolu suluğunun içine 5-6 damla damlatın. Probiyotik veya multivitamin kattığınız su, kafes içinde 8 ila 12 saat arasında kalsın. Fazla kaldığı taktirde sıkıntı yaratabilir çünkü. Bunu kast ettim.
Kaç gün devam etmemiz gerekir peki?

Geri
Yukarı