TUF 7800XT sistem alınır mı?

lajthites

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistemi almak istiyorum ama çevremdekiler AMD ekran kartı alınmaz diyorlar. Eğer alırsam SSD'yi 1TB yapacağım. Görüşlerinizi bekliyorum.

Screenshot_2023-12-29-08-16-26-937_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-12-29-08-16-04-927_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostum. 7800 XT Sapphire Pulse 2 fanlı modelini kullanıyorum. Henüz bir sorunla karşılaşmadım ve senin alacağın model benimkinden daha iyi bir model. Tek sıkıntı yaşadığım konu RAM'ler de EXPO açtığımda 6000 MHz de oyunlar kapanıyor. Maalesef bu sorunu yaşayan bir sürü kişi mevcut

Selam dostum. 7800 XT Sapphire Pulse 2 fanlı modelini kullanıyorum. Henüz bir sorunla karşılaşmadım ve senin alacağın model benimkinden daha iyi bir model. Tek sıkıntı yaşadığım konu RAM'ler de EXPO açtığımda 6000 MHz de oyunlar kapanıyor. Maalesef bu sorunu yaşayan bir sürü kişi mevcut
Öncelikle teşekkür ederim. Performans anlamında güzel bir ekran kartı zaten. Bu fiyatta 4070 ekran kartlı sistemler var sizce hangisi daha iyi olur? Bu arada dediğiniz ram olayını bilmiyorum :D

SSD'yi WD Black SN850X yapabilirsin. Sistem fena değil, alınabilir. Bütçen varsa işlemci soğutucu da ekle.
Teşekkür ederim. Evet ssd ekleyeceğim zaten bunu dikkate alırım ama bu işlemciye ekstradan sıvı soğutma gerekli mi?

Öncelikle teşekkür ederim. Performans anlamında güzel bir ekran kartı zaten. Bu fiyatta 4070 ekran kartlı sistemler var sizce hangisi daha iyi olur? Bu arada dediğiniz RAM olayını bilmiyorum :D

Teşekkür ederim. Evet SSD ekleyeceğim zaten bunu dikkate alırım ama bu işlemciye ekstradan sıvı soğutma gerekli mi?

Ben hazır değil de tek tek topladığım için 4070 bana biraz maliyetli oluyordu. Ben bu modeli 18.500'e aldım 4070'ler 23-24 bandında. Önceki sistemim de AMD olduğu için aynı fiyat olsa 4070 tercih ederdim. RAM olayı da AM5'lerin genelinde EXPO açtığın zaman oyun kapanması, mavi ekran gibi sorunlar var. İşlemci için de sıvı soğutmaya gerek yok ben thermalright peerless assasin 120 SE RGB aldım 7600 ile bench testinde en fazla 67 derece gördüm

Ben hazır değil de tek tek topladığım için 4070 bana biraz maliyetli oluyordu. Ben bu modeli 18.500'e aldım 4070'ler 23-24 bandında. Önceki sistemim de AMD olduğu için aynı fiyat olsa 4070 tercih ederdim. RAM olayı da AM5'lerin genelinde EXPO açtığın zaman oyun kapanması, mavi ekran gibi sorunlar var. İşlemci için de sıvı soğutmaya gerek yok ben thermalright peerless assasin 120 SE RGB aldım 7600 ile bench testinde en fazla 67 derece gördüm
Ram olayını anladım teşekkürler. Abimle beraber bilgisayar alacağız o 4070 alacak onun için aynı sistemi almak istemiyorum onunla. İki ekran kartının da oyun testlerine baktım 7800 xt daha iyi sonuçlar veriyordu. Ama kafamı karıştıran fsr hala çok mu kötü acaba. Çünkü görüntüyü çok kötü yapıyor ama dlss bu konuda daha iyi gibi duruyor. Kusura bakmayın çok soru soruyom bilmediğimden ;)

RAM olayını anladım teşekkürler. Abimle beraber bilgisayar alacağız o 4070 alacak onun için aynı sistemi almak istemiyorum onunla. İki ekran kartının da oyun testlerine baktım 7800 XT daha iyi sonuçlar veriyordu. Ama kafamı karıştıran FSR hala çok mu kötü acaba. Çünkü görüntüyü çok kötü yapıyor ama DLSS bu konuda daha iyi gibi duruyor. Kusura bakmayın çok soru soruyorum bilmediğimden ;)

7800 XT alabilirsiniz bence. FSR için de sürekli güncelleme geliyor bence bir sorun yaşamazsınız.

7800 XT alabilirsiniz bence. FSR için de sürekli güncelleme geliyor bence bir sorun yaşamazsınız.
Teşekkürler hocam. Sistemi bu ay içinde alacağım. İyi günler diliyorum.

Sıvı soğutma şart değil, kule tipi hava soğutucu da yeterli.
Bütçeyi biraz daha arttırıp sıvı soğutma takviyesi yapabilirim. Teşekkürler efenim

Yeni konular

Geri
Yukarı