TUF A15 (2023) için DDR5 RAM, SSD ve soğutucu önerisi

Ege bey bende de aynı cihaz var siz önermiştiniz. RAM alırken İçindeki 8'in yanına bir 16 RAM alırsam çift kanal çalışır mı? Performanslı olması için illa 8 mi almam lazım?

8+16 Flex channel olarak çalışır, sonradan 32 yapmayı düşünüyorsanız gene de yapılabilir.

Hocam teşekkürler çıkan rami satan arkadaşları etiketlemiştim de moderatörler uygun görmeyip 1 gün kısıtlamışlar yazamadım. 16GB alayım diyorum flex mode da dual channel gibi çalışıyor galiba 16gb dan fazla ram kullanılıyorsa bir farklılık oluyor diye okumuştum bir yerlerde. İleride 32GB yapmak istiyorum da ondan uygun çıkık ram bulmadıkça 16gb almayı düşünüyorum ki sıfırıyla az farkı var. Kingston, Crucial ve Samsung arasında ne kadar fark vardır Crucial önerir misiniz? Öneriyorsanız Amazon Almanya'dan 16GB olanı alacağım. Bir de pad gibi bir şeyden kastınız ekteki gibi bir şey midir?
Laptopun içi hemen hemen bunun gibi bir sıkıntı çıkarır mı diyosunuz soğutuculu ssd? Bir de sığma konusunda sıkıntı olmadıkça başka ne olabilir anlamadım. 2. SSD slotu görselde sağda cpu fanının altında.

Fark etmez, Crucial alabilirsiniz.

Siyah banttan belli olmuyor ama sanırım var gibi uç kısımdan bakırımsı bir şey gözüküyor soğutuculu ssd alırsanız sökmeniz gerekebilir sökünce garanti dışı kalıyorlar malesef.

Hocam, aynı laptopu daha yeni aldım ve Cyberpunk'da min 90 Max 93 dereceleri görüyorum. Full Ultra, DLSS quality RTX açık şekilde. NFS Heat'de de sıcaklıklar aynı şekilde.

Normal midir? Ortalama laptop sıcaklıklarını bilmediğim için soruyorum.

MUX Switch açık. Performans Modda ve prize takılı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…