TUF B450M sistem çöktü

batuhantd

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım şu an mavi ekran veriyor açamıyorum elimde hazır bir ISO yüklü USB var fakat BIOS ayarlarına girince de 5 sn sonra BIOS ekranı donuyor ve format atamıyorum. BIOS pili söküp beklemeyi denedim ama fayda etmedi donuyor hala.

Anakartım ASUS TUF B450M Gaming Plus ve bu duruma ilk başta yeni aldığım SSD'ye Windows kopyalayıp başlatmaya çalışırken başladı. SSD'den sistem başlamadı SSD'yi söktüm ve HDD'den de başlamıyor ayrıca BIOS da açılmıyor öylece kaldım hiç fikri olan var mıdır?

Bilgisayarım şu an mavi ekran veriyor açamıyorum elimde hazır bir ISO yüklü USB var fakat BIOS ayarlarına girince de 5 sn sonra BIOS ekranı donuyor ve format atamıyorum. BIOS pili söküp beklemeyi denedim ama fayda etmedi donuyor hala.

Anakartım ASUS TUF B450M Gaming Plus ve bu duruma ilk başta yeni aldığım SSD'ye Windows kopyalayıp başlatmaya çalışırken başladı. SSD'den sistem başlamadı SSD'yi söktüm ve HDD'den de başlamıyor ayrıca BIOS da açılmıyor öylece kaldım hiç fikri olan var mıdır?

BIOS'a girmek yerine direkt boot menüsünden atmayı deneyin lütfen ilk olarak flash belleğinizi cihazınıza takın F7 del veya ESC tuşu ile boot menüsünü açıp hızlı şekilde flash belleğinizi seçin ve formata başlamayı deneyin, olmazsa buraya geri dönüş yapın.

Önce işlemci soğutucusunu kontrol edin, yerinde sağlam duruyor mu, sonra kullandığınız SATA kablosunu sistemden, söküp açın, kabloda da sorun olabilir.

BIOS'a girmek yerine direk boot menüsünden atmayı deneyin lütfen ilk olarak flash belleğinizi cihazınıza takın F7 del veya ESC tuşu ile boot menüsünü açıp hızlı şekilde flash belleğinizi seçin ve formata başlamayı deneyin olmazsa buraya geri dönüş yapın.

Hocam konuyu çözüldü olarak nasıl işaretliyorum?

Sorun neymiş? Nasıl çözdünüz?

Sorunu açıkçası bulamadım BIOS pilini sök tak sök tak derken BIOS'un donmadığı bir anda formatı başlattım ve şu an tüm sorunlarım düzeldi şükür, tekrar BIOS'a girmedim henüz onu tekrar deneyeceğim donma yapıyor mu hala?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı