TUF FX505DT-BQ190T sesler takılıyor ve bozuluyor

Tyrant

Decipat
Başlıktan anlaşılacağı gibi buna ne ad vereceğimi ve buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum. Gelelim baş belamın özelliklerine kendisi bir oyunda drop yemenize benziyor, ekran birkaç saniye takılıyor ve ses bozuluyor, bu olay MSI Afterburner'la bir oyunda sıcaklıkları takip ederken de başıma gelmişti. Anlık olarak baktığımda FPS 5-0 arasına GPU kullanımı direk 0'a inmişti birkaç saniyeliğine. Oyundandır diye düşünsem de öyle olmadığını YouTube'dan ders çalışırken başıma gelince fark ettim. PC yük altında olsa da olmasa da olabilen bir durum ekran takılıyor ve ses bozuluyor mesela "merhaba burası boşluk" cümlesini ele alırsam "merrrrrhaabaa buraaaaassssı boşşluk" (daha düzgün anlatayım Online derste hocanızın sesi takılmış gibi) haline geliyor. Bunun ne olduğuna dair bir fikri olan varsa belirtirse sevinirim.

Cihaz TUF FX505DT-BQ190T herhangi bir yükseltme işlemi vesaire yapmadım.

Son düzenleme:
Başlıktan anlaşılacağı gibi buna ne ad vereceğimi ve buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum. Gelelim baş belamın özelliklerine kendisi bir oyunda drop yemenize benziyor, ekran birkaç saniye takılıyor ve ses bozuluyor, bu olay MSI Afterburner'la bir oyunda sıcaklıkları takip ederken de başıma gelmişti. Anlık olarak baktığımda FPS 5-0 arasına GPU kullanımı direk 0'a inmişti birkaç saniyeliğine. Oyundandır diye düşünsem de öyle olmadığını YouTube'dan ders çalışırken başıma gelince fark ettim. PC yük altında olsa da olmasa da olabilen bir durum ekran takılıyor ve ses bozuluyor mesela "merhaba burası boşluk" cümlesini ele alırsam "merrrrrhaabaa buraaaaassssı boşluk" (daha düzgün anlatayım Online derste hocanızın sesi takılmış gibi) haline geliyor. Bunun ne olduğuna dair bir fikri olan varsa belirtirse sevinirim.

Cihaz TUF FX505DT-BQ190T herhangi bir yükseltme işlemi vesaire yapmadım. (Moderatör arkadaşım lütfen başlığı değiştirmeyin ricamdır, bu parantez içini silebilirsiniz.)

YouTube'ye video yükleyip linkini buraya atarsan daha iyi olur.

Ses sürücünüzde sıkıntı olmuş olabilir kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.
Sorun farklı sadece sesle alakalı değil daha çok takılma gibi, başlık böyle değildi moderatör arkadaş değiştirmiş.
YouTube'ye video yükleyip linkini buraya atarsan daha iyi olur.
Hiçbir yerde bunun açıklaması yok. Çoğunlukla oyunlarda FPS drop ile ilgili videolar var. Bende sorun sadece oyunda değil, herhangi bir koşulda gerçekleşiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı