TUF Gaming F17 laptopta FIFA 23'te CPU kullanımı yüksek oluyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
FIFA 23 neredeyse %100 CPU kullanıyor. ASUS TUF Gaming F17 kullanıyorum. Prizde olmasına rağmen bataryası azalıyor bundan dolayı. Forza Horizon 5, F1 2022, Forza 4, NFS Heat vb oyunların hepsini en yüksek grafiklerde oynuyorum ve böyle bir sorun yok. FIFA'da sanırım bir sorun var. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

%100 kullanımda bir sorun yok ancak prizde şarjı azalması biraz sıkıntı. Şarj aleti kaç W?
Şarj aleti 200W, ekran kartı 95w, işlemci 11800h o da 45w. %100 işlemciyi nerdeyse hiçbir oyun kullanmaz, %100 işlemci olması optimizasyon sorunu olduğu anlamına geliyor diye biliyorum. Sanki ekran kartı hiç oyun tarafından kullanılmıyormuş gibi, sanki hep işlemciyi sömürüyor oyun.

Şarj aleti 200W, ekran kartı 95w, işlemci 11800h o da 45w. %100 işlemciyi nerdeyse hiçbir oyun kullanmaz, %100 işlemci olması optimizasyon sorunu olduğu anlamına geliyor diye biliyorum. Sanki ekran kartı hiç oyun tarafından kullanılmıyormuş gibi, sanki hep işlemciyi sömürüyor oyun.

Fifa'da gayet normal. Ayrıca oyun %100'ünü kullanınca optimizasyon sorunu olduğunu kimden duydunuz? Yok öyle birşey.

FIFA, CS, Valorant gibi oyunlar işlemci kullanıyor çünkü. Hele Mux Switch yoksa daha fazla kullanılıyor.
1680693389126.png

Spor oyunlarında daha çok ekran kartı önemli denmiş?

Yeni konular

Geri
Yukarı