TUF Gaming VG258qm 1ms olması için ELMB Sync açılmalı mı?

sizeylon

Femtopat
Arkadaşlar merhaba ben ASUS TUF Gaming VG258qm 280 Hz 1 ms aldım. Arkadaşım 1 ms çalışması icin monitörün ayarlarından bir şey açıp kapatmamız lazımmış sanırım. Adaptive Sync açık ELMB secenegini acıp kapatamıyorum, ELMB Sync diye bir secenek var onu acabiliyorum, acmalı mıyım bunu? CS:GO oynuyorum ve monitörün ayarlarını sıfırladıktan sonra adam vuramamaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
ELMB 1ms modu, daha doğrusu markaların vurgusu bu yönde. Ekranda bir kare gösterirken ghosting olmaması için bir kare de tamamen karartıyor. ELMB Sync modu o monitöre özel. V-Sync ile birleşimi diyebiliriz. Ancak FPS oyunlarda önerim hem V-Sync hem de ELMB'nin kapalı olmasından yana. Ayrıca Asus'ta ne olarak geçiyor hatırlamıyorum ama Overdrive gibi bir şey olması lazım. %60 ayar sanırım en iyi tepki vereniydi. İnceleme sitelerinde bulabilirsin. ELMB daha az göz yoruyor (bence) ve hareketli sahneleri netleştiriyor ancak ara sahnelerde ayrıntıyı göremeyince yeteri kadar tepki veremiyorsunuz.

Ben fps oyunlarında elmb açmıyorum parlaklık düşüyor, açılmasa da 1ms tepki süresi aktif zaten adaptive sync açık oynarım yırtılmaları engellemek için, nvidia denetim masasından da g-sync aktif.

Ben fps oyunlarında elmb açmıyorum parlaklık düşüyor, açılmasa da 1ms tepki süresi aktif zaten adaptive sync açık oynarım yırtılmaları engellemek için, nvidia denetim masasından da g-sync aktif.
G-Sync dediğiniz aslında V-Sync (compatible olarak geçiyor.) Uyumluluk politikası yani. Bence kapatmanız gecikme açısından daha iyi sonuç verir. Eğer monitörün tazeleme hızından daha fazla FPS alıyorsanız, zaten açmanıza gerek yok, özellikle FPS oyunlarında. Hikaye modlu oyunlarda istediğiniz gibi açabilirsiniz.

Geri
Yukarı