Tulpar T7 V10.1.1 GTA 5 düşük işlemci ve ekran kartı kullanımı

Overwith

Kilopat
Daha fazla  
Monster'in Tulpar T7 v10.1.1 modelini kullanmaktayım. Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı yaşamazken sadece GTA 5'te (şehir içinde) 50 FPS'lere kadar düştüğü oluyor. İşlemci ve ekran kartı 90 dereceyi görse de herhangi bir frekans düşüklüğü almıyorum. Sürücülerim ve Windows 10 tamamen güncel durumda. G-sync'ı kapattığım zaman işlemci kullanımı sanki % 50-60'lara sabitleniyor ve ekran kartı kullanımı %70'lerde seyrediyor FPS ise 50-60 arasında. Sorun birkaç aydır devam etmekte eskiden böyle bir olay olmuyordu nedeni ne olabilir? Oyunu Steam üzerinden orijinal bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 son sürümlerinin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum 1709 sürümünde oyunları yüksek gpu kullanımıyla oynarken sıkıntısız fakat son sürümlere güncellemek istediğimde hep bir hata ile karşılaşmaktayım.Windows 10 1709 sürümünün isosunu flash belleğinize yazdırarak temiz kurulum yapın eğer sıfırlamakla uğraşmam derseniz,disk temizleme ve disk biçimlendirme işlemlerini yapın,cmd yönetici olarak başlatıp şu komutu yazın:sfc /scannow(herhangi bir hata alırsanız bana belirtin,sıcaklık değerleriniz nasıl ?,ekran kartın ve işlemci ısınıyor termal macununu değiştir ve fanlarını temizlettirmeyi deneyin

Windows 10 son sürümlerinin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum 1709 sürümünde oyunları yüksek gpu kullanımıyla oynarken sıkıntısız fakat son sürümlere güncellemek istediğimde hep bir hata ile karşılaşmaktayım.Windows 10 1709 sürümünün isosunu flash belleğinize yazdırarak temiz kurulum yapın eğer sıfırlamakla uğraşmam derseniz,disk temizleme ve disk biçimlendirme işlemlerini yapın,cmd yönetici olarak başlatıp şu komutu yazın:sfc /scannow(herhangi bir hata alırsanız bana belirtin,sıcaklık değerleriniz nasıl ?,ekran kartın ve işlemci ısınıyor termal macununu değiştir ve fanlarını temizlettirmeyi deneyin

Maalesef sıfırlamam mümkün değil bilgisayarı onun dışında dediğiniz gibi bende Windowstan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü bilgisayarı ilk aldığım zaman böyle bi sorun yoktu kaldı ki diğer oyunlarda böyle bi problem yok. scannow ı yaptım herhangi bir problem bulmadı termal macun değiştiremesem de fanları temizledim güzelce sıcaklık olarak pek bi fayda etmedi(ekran kartı 1810-1621 mhz arası kullanım yüzdesine göre değişiyor, işlemci sabit 3400mhz de çalışıyor thermal throttling olayı yok) zaten düzenli temizliğini yapıyorum klimasız ortam antalyanın sıcağı çok da bir şey beklememek lazım tabi bu sorun hakkında başka birisi daha başlık açmış tek yaşayan ben değilmişim en azından ama bir çözümü olmalı diye düşünüyorum sıfırlamak dışında umarım burda bulabiliriz. Diğer sorun yaşayan arkadaşı da şöyle atıyım size; Monster T7 V16 Düşük CPU Ve GPU Kullanımı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı