Tunçmatik Enerji Koruma Prizi ses sorunu

• Konuyu başlatan Bir Deliden Fazlası
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
B

Bir Deliden Fazlası

Ziyaretçi
Yakın zamanda Tunçmatik 350 Joule enerji koruma prizi aldım fakat bilgisayar yük altına girince cızırtı tarzında bir ses çıkartıyor. Bu bir sorun mudur ve ne yapılması gerekir?

topraklaması mevcutmu?
bazen takılan fişler prizin içindeki metallere tam temas etmez ve benzer ses çıkartır taktığın fiş tam oturuyormu?

topraklaması mevcutmu?
bazen takılan fişler prizin içindeki metallere tam temas etmez ve benzer ses çıkartır taktığın fiş tam oturuyormu?
Ses güç kaynağından geliyormuş. Bu prizle kullanınca ses yapıyor, kullanmayınca yapmıyor. Bina yapılalı 3 ay oldu, prizler topraklımı falan nasıl bir tesisat yapıldı bilmiyorum.

Ses güç kaynağından geliyormuş. Bu prizle kullanınca ses yapıyor, kullanmayınca yapmıyor. Bina yapılalı 3 ay oldu, prizler topraklımı falan nasıl bir tesisat yapıldı bilmiyorum.
prizin topraklı olduğunu anlamak için prizi sök ve içinde 3 adet kablo varsa sarı-yeşil olan kablo toprak kablosudur(bazen farklı renkte olabiliyor)

Dediğiniz gibi prizde 3 tane kablo var, resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• 20160304_150818-1200x2133.jpg
    20160304_150818-1200x2133.jpg
    217,7 KB · Görüntüleme: 197
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı